کد خبر: 520606 A

رسول نامی:

جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان گفت: روحانیون و مبلغان مذهبی نقشی کلیدی در پیشگیری و کاهش خشونت در جامعه و بزهکاری های اجتماعی دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگاه آموزشی نقش و جایگاه روحانیون و مبلغان مذهبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور پرشور علما و روحانیون تشیع و اهل سنت در نهاد رهبری استان برگزار شد.

رسول نامی در این جلسه با تاکید بر لزوم ورود روحانیون و علما در موضوعاتی چون کاهش جرم و آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: جامعه ما امروز درگیر آسیب‌ها و چالش‌های جدی اجتماعی است به‌گونه‌ای که رهبر انقلاب سال‌گذشته نسبت به آسیب‌های اجتماعی حساسیت ویژه‌ای نشان دادند و مسیر حرکت را برای دستگاه‌های اجرایی، علما، بزرگان و اقشار مختلف ترسیم کردند.

جانشین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سیستان و بلوچستان افزود: روحانیون و مبلغان مذهبی به عنوان گروه‌های مرجع و اثرگذار در کاهش بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی از جمله کاهش خشونت میتوانند نقشی کلیدی ایفا کنند.

نامی با بیان اینکه علما و روحانیون می‌توانند بهترین کمک را به کاهش جرم در جامعه کنند، تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با توجه به بافت سنتی قبیله‌ای و طایفه‌ای متاسفانه از آمار بسیار بالایی در خشونت برخوردار است و علما و مبلغان با توجه به باورها و آموزه‌های دینی می‌توانند اثرگذاری مطلوبی در کاهش خشونت داشته باشند.

پیشگیری از وقوع جرم جرم خشونت سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر