کد خبر: 520672 A

به همت حزب ندای ایرانیان؛

همایش مدیریت کارآمد شهری با رویکرد توسعه پایدار به همت شعبه فارس حزب ندای ایرانیان در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از فارس، رئیس شعبه فارس حزب ندای ایرانیان در نشست خبری همایش مدیریت کارآمد شهری با محور توسعه پایدار  با تأکید بر لزوم تعامل منتخبان شورا با مردم در سیاست‌گذاری‌ها گفت: اتخاذ دیدگاه سیستمی و بهره‌گیری از مفاهیم و روشهای تجزیه و تحلیل روشمند در مدیریت شهری ضروری است.

سید احمد موسوی به تبیین ویژگی‌های مدیریت کارآمد شهری پرداخت و عنوان کرد: شالوده مدیریت کارآمد شهری بر صلاحیت مدیریت و حسن تدبیر در اداره امور و بهره‌برداری از امکانات بالقوه و بالفعل و همچنین وجود روحیه مشارکت پذیری است.

وی مدیریت شهری را دارای ابعاد مختلف خواند و گفت: همه وجوه باید در نگاهی همه جانبه به وضعیت شهری درنظر گرفته شود. کار سازه ای دقیق باید صورت گیرد؛ ولی رعایت حقوق شهروندی در این زمینه اولویت دارد.

نائب رئیس موقت شورای پنجم شهر شیراز نیز در این نشست یکی از آفت‌های کلان شهرهای کشور را توسعه نامتوازن عنوان کرد و افزود: چالش‌های زیست محیطی از معضلات آینده شهری است و گا‌م‌های آینده مدیریت شهری باید در راستای زیست پذیر شدن شهرها باشد.

ابراهیم صبوری عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌های دخیل را در امور شهری مانعی برای مدیریت جامع و یکپارچه خواند و ابراز امیدواری کرد با رویکرد توسعه پایدار بتوان به سمت انسان محور شدن شهر پیش رفت.

در ادامه، دبیر همایش مدیریت کارآمد شهری محور این همایش را بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری در زیست‌بوم معاصر اعلام کرد و گفت: باتوجه به تغییر نیازهای جامعه امروز، بررسی رویکردهای قوانین جامعه محور برای اداره شهرها توسط شوراها ضروری است همچنین رفع معضل ترافیک و راهکارهای کاهش آن از محورهای اصلی این همایش است.

مجتبی حاجی‌زاده هدف از برگزاری همایش مدیریت شهری را کسب مدیریت دانش در شورای جدید و تبدیل و به کارگیری آن عنوان کرد و بیان داشت: همایش بر آن است ظرفیت‌های موجود شهری را اثربخش کرده و با نگاهی استراتژیک به آموزش‌های شهروندی به امن کردن و احیای محلات آسیب پذیر بپردازد.

همایش مدیریت کارآمد شهری با رویکرد توسعه پایدار ۳۱مردادماه جاری با حضور استادان و صاحب‌نظران در سطح ملی و با رویکرد منطقه‌ای در شیراز برگزار می‌شود.

شیراز حزب ندای ایرانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر