کد خبر: 520705 A

مدیرکل زندان‌های کردستان:

مدیرکل زندان‌های‌کردستان گفت: با کمک خیر سنندجی دو زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایلنا، اسحاق ابراهیمی با بیان این مطلب افزود: یک خیر سنندجی که خواست نامش فاش نشود با پرداخت بدهکاری مالی دو زندانی جرائم غیرعمد به مبلغ 200 میلیون ریال، آنان را از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده های‌شان بازگرداند.

وی اظهار داشت: این زندانیان جرائم غیرعمد که یکی از آنان در زندان مریوان و مدت 4 ماه و دیگری در بازداشتگاه کامیاران و به مدت 5 ماه بود که تحمل حبس می کردند، سرانجام با کمک این خیر سنندجی از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند. 

مدیرکل زندان‌های کردستان گفت: نیک اندیشی و حضور در امور خداپسندانه از خصوصیات بارز اهالی استان کردستان است که خوشبختانه زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد نیز از موهبت مردم این خطه از کشور همواره بهره مند بوده اند. 

ابراهیمی مردم را حامیان اصلی ستاد دیه در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد دانست و بیان کرد: خوشبختانه مردم کردستان همواره ستاد دیه را در کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد یاری رسان بوده اند که در این راستا کمک بیش از  700 میلیون تومانی آنان در جشن گلریزان امسال تایید کننده این موضوع است.

وی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را حدود 250 نفر اعلام نمود و بیان داشت: در حال حاضر این تعداد زندانی آبرومند و آسیب پذیر در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان مبلغ بیش از بیست و دو میلیارد تومان نیاز می باشد. 

مدیرکل زندانهای کردستان تعداد زندانیان جرائم غیرعمدآزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون را بیش از 70 نفر اعلام نمود و اظهار داشت: اعضای ستاد دیه کردستان از ابتدای سال جاری تاکنون با برگزاری 4 جلسه، پرونده 125 زندانی جرائم غیرعمد را مورد بررسی قرار داده اند که برای آزادی این تعداد مددجو مبلغ بیش از 550 میلیون تومان از طریق منابع مالی ستاد دیه استان و مرکز و همچنین 600 میلیون تومان نیز از طریق اعطای وام قرض الحسنه بانک های عامل و در مجموع با احتصاب گذشت شکات، آورده مددجویان، صندوق بیمه خسارت های بدنی و ... بیش از سه میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه گردیده است.  

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان نیات خیر شکات پرونده های زندانیان جرائم غیر عمد را بی تاثیر در آزادی این تعداد زندانیان جرائم عمد ندانست و گفت: در سال گذشته شاکیان پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد با گذشت  پنج میلیارد و دویست میلیون تومانی از قسمتی از حق خود، تاثیر بسزایی در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد داشتند. وی افزود: مبلغ این گذشت از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بیش از 870 میلیون تومان بوده است.

جامعه خانواده زندان قرض الحسنه منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر