کد خبر: 520734 A

هدایت صفری خبر داد:

مدیرکل کمیته‌امداد استان زنجان با اشاره به اینکه طبق طرح تمام شماری 12 هزار نفر استعداد اجرای طرح آموزش و ایجاد اشتغال هستند، گفت: بر این اساس امسال برای 4 هزار و 800 خانواده طرح اشتغالزایی اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با تبریک و گرامیداشت روز خبرنگار، اظهار داشت: در سال‌ طرح‌های مختلفی توسط کمیته امداد امام(ره)اجرایی می‌شود.

 صفری با بیان اینکه یکی از اقدامات کمیته امداد اشتغالزایی و توانمندسازی مددجویان است، تاکید  کرد: ۳۵۶ میلیارد ریال اعتبار به بخش اشتغالزایی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به مبلغ پیش‌بینی‌شده در این بخش از محل بند «د» تبصره ۱۶ قانون بودجه و اعتبارات بانکی تأمین می‌شود، تصریح کرد: در یک‌سال گذشته به 6 هزار و 635 نفر از مددجویان کمیته امداد استان زنجان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شد. سال قبل یک‌هزار و ۸۰ مددجوی زنجانی از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند.

 این مسئول در استان زنجان با اشاره به اینکه طبق طرح تمام شماری 12 هزار نفر استعداد اجرای طرح آموزش و ایجاد اشتغال هستند، گفت: امسال برای 4 هزار و 800 خانواده طرح اشتغالزایی اجرایی خواهد شد. همچنین از محل منابع امداد برای طرح‌های کار‌آفرینی نیز حتی تا سقف 50 میلیون نیز وام در نظر گرفته شده است.

صفری در ادامه از اجرای طرح‌های مشارکتی توسط این نهاد نیز خبر داد و گفت: امسال نیز مطابق سنوات گذشته طرح اکرام ایتام و محسنین با قوت اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال بیش از 8 هزار و 546 حامی در استان جذب شده، افزود: از این تعداد 5 هزار و 944 حامی طی ماه رمضان در استان جذب شد. در مجموع مشارکت‌های مردمی استان در چهار ماهه امسال نسبت به چهار ماهه گذشته 61 درصد رشد داشته است.

صفری با اشاره به اینکه ارائه خدمات در بخش مسکن نیز از دیگر خدمات قابل ارائه توسط این نهاد است، گفت: امسال طرح مسکن مددجویان نیز مورد توجه بوده و 9 میلیارد و 838 میلیون ریال در این زمینه هزینه شده است.

مدیر کل کمیته‌امداد استان زنجان در پایان با اشاره به اقدامات بخش فرهنگی این نهاد گفت: برگزاری 118 جلسه فرهنگی در بخش‌های مختلف و اهدای یک‌هزار و 737 کمک هزینه ازدواج از جمله اقداماتی است که توسط این نهاد انجام شده است.

کمیته امداد استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر