کد خبر: 522566 A

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس گفت: 47نقطه از 121نقطه پرخطر آشکارسازی شده است و عملیات 27 نقطه نیز تا آخر هفته به پایان می رسد؛‌ همچنین سایر نقاط تا پایان شهریور ماه به‌صورت کامل آشکارسازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، کارگروه تخصصی بررسی و پیگیری نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان فارس با حضور معاون راهداری و رئیس ادارات مختلف مرتبط راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس برگزار شد.

عزیزالله روشن، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان فارس، با تأکید بر اهمیت رفع و اصلاح نقاط پرتصادف گفت: در سال 95 از مجموع 204نقطه شناسایی‌شده توسط تیم استانی، 170 نقطه به تصویب کمیسیون ایمنی راه‌ها رسید که شامل 121 نقطه پرتصادف و 49 نقطه دارای تصادف بود.

 روشن ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان فارس ده نقطه را که تاکنون در آن تصادفی رخ نداده است نیز به این نقاط اضافه کرده تا از حوادث احتمالی در این محور‌ها پیشگیری شود.

وی در خصوص بخشنده کردن نقاط دارای تصادف نیز گفت: اداره کل راهداری فارس در سال جاری برای 30کیلومتر از راه‌ها عملیات بخشنده‌کردن انجام داده است.

وی با تأکید بر اینکه دلایل بروز تصادف در فارس مختلف است، گفت: علل تصادف به جاده، خودرو و انسان بستگی دارد و در این میان، متأسفانه خطاهای انسانی زیاد است و با ارتقای فرهنگ رانندگی و رعایت قوانین می‌توان تعداد تصادفات به میزان شایان توجهی کاهش داد.

روشن اضافه کرد: خودروهای داخلی نیز نیاز جدی به ارتقای سطح کیفی دارند و در برخی خودروها، به‌ویژه پراید، میزان امنیت بسیار کم است؛ اما در حوزه جاده، شرایط جغرافیایی، میزان ترافیک جاده، کیفیت ساخت و علل بسیار دیگری باعث کاهش یا افزایش امنیت جاده می شوند.

وی خاطرنشان کرد: راهداری عملیات متعدد و متفاوتی از قبیل آشکارسازی، آرام سازی، اصلاح شیب شیروانی، بخشنده کردن، تعریض، اجرای شیارهای لرزاننده، نصب دیوارهای جدا کننده، نصب حفاظ و گاردریل و بسیاری امور دیگر را به‌صورت شبانه روزی در تمام طول سال با تمام توان و ظرفیت انجام می دهد.

 

استان فارس تصادفات جاده ای تصادفات رانندگی سازمان راهداری و حمل و نقل شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر