کد خبر: 527906 A

در یک سال گذشته صورت گرفت؛

معاون رئیس‌جمهور گفت: طی یکسال گذشته 703 هزار فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد شد.

به گزارش ایلنا از رشت،محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در نشست صمیمی با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان در شهر صنعتی سپیدرود رشت بیان داشت: سال 92، نیمه راه دوره 20 ساله بودیم تا کشور را به جایگاه اول اقتصادی برسانیم؛ دولت یازدهم این مسئولیت را عهده دار شد و در اولین فرصت، اقدام به تهیه برنامه کرد و ما ، برنامه خروج از رکود را دنبال کردیم و خوشبختانه دولت دوازدهم، مستغنی از تدوین برنامه جدید است.

وی ادامه داد: در قانون درآمد برای اینکه به رشد دست یابیم، رشد ثابت هشت درصدی را پیش بینی کردیم و باتوجه به اینکه رشد ثابت طی چند سال گذشته محقق نشده بود، برای رسیدن به این رشد ثابت نیازمند همت بالایی بودیم.

معاون رئیس جمهوری افزود: سالانه بیش از 900 هزار نفر وارد بازار کار می شوند و از بهار سال 95 تا بهار امسال ، بیش از 920 هزار نفر به جمعیت فعال ما اضافه شده‌است.

نوبخت با یادآوری اینکه سال گذشته 703 هزار نفر شاغل شدند، گفت: در طول سال های 84 تا 92، جمعیت شاغل ما فقط 10 هزار نفر بود در حالیکه طی یکسال گذشته فقط 703 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

وی ایجاد 955 هزار فرصت شغلی را نیازمند 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم انجام گرفته و 99 هزار میلیارد تومان توسط دولت و مابقی توسط بانک ها ، شرکت های خصوصی، صندوق توسعه و سرمایه گذاری خارجی تامین می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری در خاتمه سخنانش گفت: برای استان گیلان در دولت دوازدهم، مأموریت‌هایی تعیین شده که شامل اتمام پروژه های زیرساختی، تامین نیاز واحدهای صنعتی و نیز کنار گذاشتن برخوردهای جناحی است.

در نخستین روز از هفته دولت ، عملیات اجرایی فاز 3 ساخت کارخانه تولید ورق آلومینیومی و مفتول‌های مسی با سرمایه‌گذاری 140میلیون یورویی و یکصد میلیارد تومانی بخش خصوصی، با حضور معاون رئیس جمهوری و استاندار گیلان آغاز شد. 

این کارخانه که در زمینی به مساحت 10هکتار و محیط سالن‌های تولیدی به مساحت 25 هزار مترمربع در شهرک صنعتی سفیدرود رشت ساخته می‌شود ، زمینه اشتغال 500 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار و 500 نفر به صورت غیرمستقیم را ایجاد می‌کند.

احداث واحدهای نورد گرم و تولید ورق شامل فویل آلیاژی با ضخامت کمتر از هفت میکرون، ورق آلیاژی، ورق قوطی‌های نوشیدنی، تولید بیلت و شمش آلومینیوم، مفتول آلیاژی، قطعات فورجینگ آلومینیوم، تولید آلیاژهای ریختگی و صنایع ریخته گری پیشرفته تحت فشار، سیم بالاسری قطار برقی و تولید هادی مسی با هدف تأمین نیاز بازار داخلی و صادرات محصولات نهایی به کشورهای همسایه از جمله صنایع تولیدی این پروژه بزرگ است./

اشتغال درآمد رئیس جمهور برنامه ریزی ریخته گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر