کد خبر: 528309 A

ایلنا: وزیر کشور دولت اصلاحات در دیدار علمای اهل سنت گله‌دار در استان فارس گفت: دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به اهل سنت داشته‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات در دیداری صمیمانه با علمای اهل سنت منطقه گله‌دار از توابع شهرستان مُهر در جنوب فارس ، بیان کرد: فرهنگ مودت و دوستی از دیرباز در خطه جنوب فارس و در مناطق لارستان و گله‌دار بین شیعه و سنی ریشه داشته‌است.

وی افزود: شیعه و سنی مراوده متعارف ، ازدواج و رفت و آمد و ... دارند و ذهنیت‌های مسمومی که در برخی نقاط وجود دارد نیز در شهرستان مُهر جایی ندارد.

حجت الاسلام موسوی لاری ضمن اشاره به همایش ملی ریحانة‌النبی که اسفندماه سال ۹۵ در شهرستان مُهر برگزار شد،اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه فرهنگی نشان داده‌ایم هیچ مشکلی بین شیعه و سنی نیست،در همایش ریحانة‌النبی همه دوستان حضور داشتند و همکاری کردند و سخنان خوبی هم بیان شد ، به خصوص سخنان آقای نوری امام جمعه محترم اهل سنت منطقه گله‌دار که بخش هایی از آن را برای مراجع فرستادم و بسیار اظهار رضایت کردند. 

وزیر کشور دولت اصلاحات با بیان اینکه دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به اهل سنت داشته‌است،گفت: جهت‌گیری دولت روحانی  در استفاده از نیروهای اهل سنت و بانوان خوب بوده‌است و در سخنان رئیس جمهور مورد تأکید قرار گرفته‌است و حتی مدیران و بانوانی از اهل سنت به عنوان فرماندار و... منصوب شده‌اند. عقیده داریم باید از همه توانایی‌ها استفاده شود و خط کشی شیعه و سنی نداشته باشیم.

موسوی لاری در ادامه به چشم انداز پیش روی منطقه مهر و لامرد اشاره کرد و گفت: این منطقه به دلیل شرایط ویژه و ظرفیت هایی که دارد در حال رسیدن به یک تحول بزرگ صنعتی است و دامنه فعالیت های صنعتی کشور در مُهر و لامرد بیشتر خواهد شد. در آینده شاهد رشد بیشتر در همه ابعاد خواهیم بود و اگر مسئولان تلاش کنند زودتر به توسعه می رسند. اصل توسعه اقتصادی و صنعتی در این منطقه خواه ناخواه اتفاق خواهد افتاد منتهی سرعت بخشیدن به آن در گرو همکاری نزدیک مردم و مسئولان و تلاش مضاعف مدیران است.

استان فارس شهرستان مهر موسوی لاری-وزیر کشور دولت اصلاحات علمای اهل سنت گله دار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر