کد خبر: 530563 A

نماینده مردم انزلی در مجلس خبر داد:

حسن خسته‌بند از تبدیل شدن گیلان به قطب بزرگ گردشگری در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی،در آخرین روز از هفته گردشگری با حضور نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی،فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان، هتل آپارتمان پرنیان با سرمایه گذاری 9میلیارد ریال افتتاح شد.

حسن خسته بند در حاشیه افتتاح این پروژه با ابراز خرسندی از افزایش ظرفیت اقامت در بندر انزلی،از این شهرستان به‌عنوان مقاصد اول گردشگرانی که به گیلان سفر می کنند یاد کرد و افزود:آنچه که گردشگری را توسعه می بخشد تعالی بخشی به عناصر سفر است.

این مسئول ساماندهی واحدهای اقامتی را یک ضرورت در حوزه جذب توریست معرفی کرد و تصریح کرد:رقابت افزایی در افزایش سرانه گردشگری امری اساسی است که باید مورد توجه مسئولان این صنعت قرار گیرد.

رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت:شهرستان بندر انزلی از موقعیت ممتازی در گردشگری برخوردار است و به همین جهت ضرورت دارد تا پروژه‌های سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه اقامت و پذیرایی به انجام رسد.

وی با اشاره به افتتاح 5 پروژه اقامتی و گردشگری  اذعان داشت: تعداد پروژه‌هایی که امروز در این شهرستان افتتاح شد با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ده میلیارد تومان بوده که در حدود 100 میلیون تومان از این مبلغ توسط بانکها تحت عنوان تسهیلات تامین شد.

علیزاده با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های مذکور رقم قابل توجهی به ظرفیت اقامتی شهرستان بندر انزلی اضافه شده ،تصریح کرد:با بهره برداری از این واحدها قریب به 100نفر به اشتغال پایدار دست یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را عناصر حیات بخش صنعت گردشگری قلمداد کرد و افزود:ب اید تلاش شود تا با روان‌سازی نظام اداری و رفع بوروکراسی‌ها انگیزه برای سرمایه‌گذاری را افزایش داده و تعالی و توسعه کشور را از طریق رونق گردشگری  رقم بزنیم.

افتتاح مهانپذیر دیاکو با سرمایه‌گذاری11میلیارد ریال،هتل آپارتمان مارینا با سرمایه‌گذاری 10میلیارد و پانصد میلیون ریال،تالار و رستوران ایران زمین با سرمایه‌گذاری 40میلیارد،مجتمع گلها با حجم سرمایه‌گذاری 38میلیارد ریال از دیگر طرح‌های گردشگری مورد افتتاح بندر انزلی در روز جاری بود./

ایران زمین صنایع دستی و گردشگری گردشگری مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر