کد خبر: 533215 A

با تصویب هیات وزیران صورت گرفت؛

عملیات اجرایی مرحله نخست آزادراه مشهد - چناران - قوچان و بهره برداری از کنارگذر چناران با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی و قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در گلبهار آغاز شد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در این مراسم گفت: با تصویب هیات وزیران برای آغاز عملیات اجرایی آزادراه مشهد - چناران - قوچان با حضور وزیر راه اجرای آزادراه مشهد - چناران و قوچان به طول تقریبی 120 کیلومتر طراحی، مطالعات، آزادسازی مسیر، ساخت آزادراه و تاسیسات جانبی خاص، نگهداری و بهره برداری از آن قرارداد مشارکت امضا شد.

محمدرضا اخوان عبداللهیان افزود: در گام نخست مقرر شد آزادراه مشهد - چناران به طول 53 کیلومتر با برآورد هزینه هفت هزار و 480 میلیارد ریال و مشارکت سازمان اقتصادی رضوی اجرا شود.

وی گفت: میزان سرمایه گذاری سازمان اقتصاد رضوی معادل 70 درصد و میزان سرمایه گذاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مرحله نخست این آزادراه 30 درصد است.

به گفته وی ساخت این آزادراه باعث بهبود کیفیت رفت و آمد، حل معضل ترافیک ورودی مشهد از سمت غرب، کاهش تصادفات و کاهش زمان سفر می شود.

وی افزود: آزادراه مشهد- چناران - قوچان در دو مرحله اجرا می شود. مرحله نخست حدفاصل مشهد - چناران به طول 53 کیلومتر امروز آغاز و شد. مرحله دوم این طرح حدفاصل چناران - قوچان به طول 67 کیلومتر و در دست مطالعه است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی همچنین به بهره برداری کنارگذر چناران به عنوان یکی از پروژه های هفته دولت که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری شد اشاره و بیان کرد: ساخت این کنارگذر معادل 42 کیلومتر راه اصلی سال 1394 آغاز شد و 140 میلیارد هزینه داشت.

چناران در فاصله 60 کیلومتری و قوچان در فاصله 125 کیلومتری شمال مشهد قرار دارند.

آستان قدس رضوی خراسان رضوی سرمایه گذاری مشهد وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر