کد خبر: 535928 A

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای عملیات مرمت و رنگ آمیزی ساختمان تاریخی پست در رشت خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، ولی جهانی با اشاره به موقعیت و جایگاه ساختمان تاریخی پست در رشت،بنای مذکور را به‌عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی رشت برشمرد که مساحت کلی آن 1930 مترمربع است.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه عملیات ساخت این بنای چهار طبقه بنا از سال 1307 آغاز و پس از مدت دو سال در سال 1309 به پایان رسیده،سقف بنا را از جنس چوبی و حلب پوش و مصالح آن را بلوک سیمانی با ملات ماسه سیمان خواند و افزود: این بنا از نظر معماری از افتخارات تاریخی میدان شهرداری رشت محسوب می شود.

جهانی ،اجرای عملیات مرمت و رنگ آمیزی ساختمان تاریخی اداره پست رشت را اقدامی ارزشمند از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند و گفت:برای اجرای این پروژه  600میلیون ریال هزینه شد.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای دیگر پروژه‌های مرمتی در سطح استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اتصال گردشگری و میراث فرهنگی مقوله‌ای انکار ناپذیر است که با صیانت از ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی به رشد و شکوفایی می‌رسد.

 

 

جاذبه های گردشگری رنگ آمیزی سیمان صنایع دستی و گردشگری معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر