کد خبر: 535972 A

استاندار ایلام:

استاندار ایلام گفت: احداث کارخانه قند در دهلران می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی، توسعه کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در استان تأثیرگذار باشد.

به گزارش ایلنا مهندس محمدرضا مروارید گفت: در مذاکراتی که با صندوق بازنشستگی کشور(یکی از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) صورت گرفت، قرارشد یک واحد کارخانه قند در منطقه دشت عباس دهلران احداث شود.

وی افزود: با توجه به توسعه کشت چغندرقند در استان ایلام، قرار است یک کارخانه قند در شهرستان دهلران ایجاد شود.  در حال حاضر، سطح زیر کشت چغندرقند در استان ایلام حدود 150 هکتار با 9 هزار تن محصول است که این میزان تا چهار هزار هکتار قابل توسعه است. چغندر قند در مناطق جنوبی ایلام به صورت پاییزه و در مناطق شمالی در فصل بهار کشت می‌شود و همین مزیت نیز می‌تواند به فعالیت کارخانه قند در طول سال کمک کند.

استاندار ایلام تاکید کرد کشت پاییزه چغندرقند علاوه بر صرفه اقتصادی برای کشاورزان، میزان آب کمتری نیاز دارد. کارخانه قند به عنوان یک صنعت پایه می‌تواند صنایع جانبی را نیز به همراه داشته باشد. کشت این محصول، علاوه بر درآمد مناسب برای کشاورزان، نقش بسیار مهمی در تقویت و حاصلخیزی خاک مزارع  به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه کشت پاییزی این محصول، اشتغال در فصل زمستان را به همراه دارد که در صورت ایجاد این کارخانه برای بیش از دو هزار نفر از ساکنان منطقه شغل ایجاد می‌شود، گفت: احداث این کارخانه می‌تواند در بهبود شرایط اقتصادی، توسعه کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در استان تأثیرگذار باشد.

 صندوق بازنشستگی کشور یکی از زیر مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر