کد خبر: 537488 A

فرماندار خاش گفت: برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی مانند جشنواره انار سنگان، توسعه گردشگری و رونق اقتصاد کشاورزی در خاش و سیستان و بلوچستان را سبب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد‌اکبر چاکرزهی پیش از ظهر امروز در جشنواره انار سنگان که با حضور معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، امام جمعه خاش، فرماندار و بخشدار مرکزی خاش در روستای سنگان برگزار شد ، اظهار داشت: جشنواره انار سنگان نظر و ایده استاندار سیستان و بلوچستان بوده که به همت استانداری، فرمانداری و بخشداری مرکزی خاش و میراث‌فرهنگی استان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان قابلیت‌های فراوانی دارد، افزود: به تمامی فرمانداری‌های شهرستان‌های سیستان و بلوچستان ابلاغ شده‌است که جشنواره های بومی و محلی مختلفی در سطح قابلیت‌های  هر شهرستان برگزار شود.

چاکرزهی خاطر نشان کرد: جشنواره انار  امسال برای دومین بار در روستای سنگان برگزار شده‌است و جشنواره سبزی در دستور کار قرار دارد ‌.

وی افزود: شهرستان خاش با 37 هزار هکتار سطح زیر کشت ، نقش بسزایی در گردش اقتصادی استان ایفا می‌کند.

 فرماندار خاش عنوان کرد: سال 96 تحت عنوان سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامگذاری شده و لازم است به‌منظور تحقق این شعار در جهت معرفی قابلیت های هر منطقه در سطح ملی گام برداریم.

بخشدار مرکزی خاش در این جشنواره اظهار داشت:  بخش مرکزی خاش یکی از بخش های مهم و بزرگ استان بوده و ظرفیت های منحصر به فردی برای مردم بخش مرکزی خاش به عنوان مرکز ثقل طوایف ایجاد شده است.

مجتبی شجاعی عنوان کرد: بخش مرکزی خاش با 25 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و صادرات سالیانه 100 هزار تن به استان و کشور، ظرفیت مناسبی برای تولید و اشتغال ایجاد کرده‌است.

شجاعی افزود: سبزیجات و صیفیجات بخش مرکزی خاش رتبه نخست را در سطح استان کسب کرده‌است.

بخشدار مرکزی خاش تصریح کرد: 6 هزار تن انار ، محصول قابل برداشت انار در سنگان و دیگر مناطق بخش مرکزی خاش می باشد . 

وی با اشاره به ظرفیت های متمایز کشت و برداشت خرما و پسته در بخش مرکزی خاش ، خاطر نشان کرد: هزار و 23 واحد گلخانه ای و 33 واحد مرغداری فعال در بخش مرکزی ، نقش این بخش را در اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال برجسته کرده‌است ‌.

انار-3

 

اقتصاد امام جمعه سیستان و بلوچستان کشاورزی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر