کد خبر: 537832 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان گفت: در سال جاری و تا پایان مردادماه در مجموع بیش از ده میلیون قطعه بچه ماهی تالابی در تالاب شادگان رهاسازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فقیه در این خصوص اظهار داشت: به منظور غنی سازی تالاب شادگان از آبزیان با ارزش غذایی مفید و حفظ تنوع زیستی آبزیان تالابی و جلوگیری از کاهش جمعیت زیستی ماهیان بومی تالاب امسال تعداد بیشتری از بچه ماهی در مقایسه با سال گذشته در تالاب رهاسازی شد.

 وی با اشاره به اهمیت بارورسازی تالاب در حوزه آبزیان گفت: وفق وظایف سازمانی اداره کل شیلات خوزستان همه ساله با نظارت محیط زیست عملیات رهاسازی بچه ماهی های بومی در تالاب صورت می گیرد.

وی افزود: امسال برنامه رهاسازی در سه منطقه شیرین تالاب شادگان یعنی دابوهیه، صراخیه و رگبه انجام گرفته‌شد که در مجموع در 15 مرحله از ابتدای خرداد تا پایان مرداد توسط اداره کل شیلات خوزستان انجام پذیرفت.

فقیه در پایان خاطر نشان کرد: برنامه غنی سازی تالاب شادگان از آبزیان به‌رغم خشکسالی‌های اخیر و کاهش رژیم آبی تالاب شادگان لیکن همچنان مستمر و پابرجاست تا حداقل از نظر جمعیت ماهیان شاهد تغییرات نامطلوبی نباشیم.

 

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر