کد خبر: 537976 A

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در زنجان:

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با بیان اینکه ۲۰ درصد از مدارس کشور خیرساز است، گفت: ۵ هزار کلاس درس خیرساز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمدتقی نظرپور، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور صبح امروز چهارشنبه (28 شهریور) همزمان با آغاز سال‌تحصیلی برای دانش آموزان کلاس اول در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: به منظور توسعه آموزش باید فضاهای لازم برای این منظور فراهم شود.

وی به احداث مدرسه به عنوان نخستین گام در راستای آموزش است، گفت: برای رشد نخبگانی همچون شهید شهریاری که منشا خدمت به کشور بود نیازمند بستری برای تعلیم و تربیت است.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت فضای آموزشی بر تحصیل دانش آموزان خاطرنشان کرد: فضای آموزشی هم همچون معلمان و مربیان در ایجاد زمینه آموزش در دانش آموزان تاثیرگذار است.

نظرپور با بیان اینکه 20 درصد از مدارس کشور خیرساز است، گفت: 5 هزار کلاس درس خیرسازهمزمان با آغاز سال تحصیلی جدید افتتاح می شود.

 رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور سرانه متوسط فضای آموزشی به ازاء هر دانش آموز را 5.17 مترمکعب خواند و گفت: سرانه قابل قبول برای هر دانش آموز 8 مترمکعب است.

وی با یادآوری اینکه سال تحصیلی جدید با حضور 12 میلیون و 700 هزار دانش آموز آغاز می شود، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه بایستی 2 هزار و 600 کلاس درس در کشور ایجاد شود.

این مقام مسئول افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز در آستانه 20 سالگی خود قرار گرفته است و از پیشگامان عرصه خیریه است.

آغاز سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر