کد خبر: 538485 A

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: درمذاکرات هیات تجاری ایران با تجار تایوان، از سرمایه گذاری مشترک در تولید انواع محصولات دارویی و غذایی حلال و صادرات این محصولات با برندهای ملی و بین المللی استقبال شد.

 به گزارش ایلنا رحیم بنامولایی که همراه با هیات تجاری متشکل ازفعالان اقتصادی ایران و به دعوت مرکز توسعه تجارت خارجی تایوان به این کشور سفر کرده  درباره جزییات بیشتر این خبر گفت :آمادگی داریم با مشارکت و همکاری کشور تایوان در تجارت بین المللی حلال تحت برندهای ملی و بین المللی در بازارهای مختلف حضور داشته باشیم.

وی گفت: در این سفر امکانات و توانایی های بخش تولید استان البرز در زمینه تولید محصولات متنوع با کیفیت بالا مطرح شد و تجار تایوانی از همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی با بخش خصوصی البرز نیز استقبال کردند.

 وی افزود: طی یک دهه اخیر صادرات کشورمان به تایوان روندی منفی داشته است، به نحوی که طی این سال ها میزان صادرات ما به تایوان یک سوم وارداتمان از این کشور بوده است ، لذا در پی آنیم با توسعه همکاری های تجاری این مشکل را برطرف کنیم .

 بنامولایی ضمن اعلام امادگی استان البرز برای مشارکت فعال با شرکت های صادراتی تایوان گفت: در زمینه صنایع هایتک ، خدمات مهندسی ، صنعت گردشگری ، هتل سازی و ساخت ترمینال فرودگاهی برای سرمایه گذاری و مشارکت با کشور تایوان آمادگی کامل داریم .

  در ادامه مذاکرات هیات تجاری استان با تجار تایوان، یک تفاهم نامه همکاری مشترک میان رحیم بنامولایی رئیس اتاق بازرگانی البرز و  لنورلین نائب رئیس مرکز توسعه تجارت خارجی تایوان به عنوان نماینده بخش خصوصی این کشور به امضا رسید./

اقتصاد ایران تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر