کد خبر: 538801 A

در آستانه روز جهانی دریانوردی و با هدف ارج نهادن به تلاش های تلاشگران عرصه دریا، در مراسمی با حضور معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از نیروهای فعال مرکز جستجو و نجات دریایی (M.R.C.C) بندرامام خمینی(ره) تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان،در این آیین که با حضور معاون دریایی و بندری، رؤسای ادارات امور دریایی، حفاظت و ایمنی دریانوردی و جمعی از دریانوردان و مقارن با گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در بندر امام خمینی (ره) برگزار شد، از تلاش‌های دریانوردان نمونه و همکاری شرکت‌های دریایی فعال در مجتمع بندری امام خمینی(ره) از جمله شرکت هدایت کشتی خلیج فارس با اهدای لوح های سپاس تقدیر به عمل آمد.

در جریان این مراسم،گرایلو معاون دریایی و بندری ضمن اشاره به شایستگی، همکاری و هم افزایی بسیار خوب شرکت‌های دریایی فعال در بندر امام خمینی(ره) در ارتقای سطح ایمنی دریانوردی، جستجو و نجات دریایی را از شاخص‌های اصلی و بسیار مهم در این زمینه برشمرد و بر ادامه همکاری ها تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی(S.A.R) و وظایف همه شناورها و دریانوردان در مواقع اضطرار دریایی برای نجات جان دریانوردان و لزوم اقدام فوری و اثر بخش در نجات آسیب‌دیدگان در دریا، باورهای دینی و تعهدات اخلاقی و انسانی را انگیزه اصلی دریانوردان در این عرصه دانست که باعث رضایت و آرامش درونی آنها خواهد بود.

همچنین به همین مناسبت از آقای حمید دردوشی به عنوان ناخدای نمونه شناورهای سنتی بندر امام خمینی(ره) و فعال برتر جستجو و نجات دریایی با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در ادامه این مراسم که در فضایی صمیمانه برگزار شد، به فرماندهان و خدمه شناورهای همیار در امر جستجو و نجات دریایی نیز لوح هاى سپاس به رسم یادبود اهدا شد.

 

اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر