کد خبر: 538895 A

اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد.

به گزارش ایلنا از سیاهکل، فرماندار سیاهکل در اجلاس کشورهای برنج خیز آسیای میانه و قفقاز که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاهکل برگزار شد، گفت: نگاه ما به استفاده مثبت از تجربیات کشورهای دوست معطوف است.

اسلامی اظهار داشت: شهرستان ما دارای سه اقلیم جلگه‌ای ، جنگلی و کوهستانی است و این موقعیتی است که فرصت سرمایه‌گذاری به منظور توسعه را فراهم می‌آورد، چرا که توسعه شهرستان سیاهکل بر پایه کشاورزی و بعد گردشگری استوار است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیتی که دولت روحانی در باب برجام به وجود آورده باید دوستی و همکاری در سطح بین المللی مدنظر قرار گیرد و تلاش شود تا با استفاده از این فرصت و با پرداختن به موضوع اشتغال و تولید کشور خویش را به لایه‌های فوقانی پیشرفت برسانیم.
وی برخورداری شهرستان سیاهکل از اقلیم مناسب را ویژگی خوبی برای کشت گیاهان دارویی و اقلام استراتژیک کشاورزی ذکر و تصریح کرد: با اندکی سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توان به نتایج خوبی دست یافت و فرمانداری سیاهکل نیز آماده حمایت ازاین سرمایه‌گذاران هستند.
اسلامی همچنین اضافه کرد: سرمایه گذاران برای تولید برنج سبز و فاقد هرگونه نیترات می توانند اقدام به ایجاد مزارع خاص کنند و از نهایت حمایت فرمانداری در این زمینه برخوردارشوند. 
اسلامی ، دنیای امروز را دنیای هوشمند خواند و افزود: دانش و اطلاعات کافی در زمینه کاشت ، داشت و برداشت گیاهان دارویی و محصولات راهبردی فاقد نیترات و سموم وجود دارد و این بهترین محیط است که شما از این موقعیت بدست آمده و استثنایی سیاهکل نهایت استفاده را بکنید .
وی تاکید کرد: شما نمایندگان کشور‌های برنج خیز می‌توانید با خیال راحت و بدون دغدغه در اینجا سرمایه‌گذاری کنید.

نمایندگان هشت کشور برنج خیز منطقه آسیای میانه و قفقاز ضمن تشکر از بانیان این اجلاس علاوه بر گسترش ارتباط بیشتر در زمینه  آشنایی با روشهای سنتی کاشت برنج در هر منطقه و سرمایه‌گذاری در سیاهکل خواستار روابط فرهنگی و تمدنی بیشتر با ایران و گیلان شدند. 
نمایندگان هشت کشور برنج خیز شرکت کننده در این اجلاس شامل افغانستان ، آذربایجان ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، ارمنستان ، ترکیه ، قزاقستان به همراه ایران در این اجلاس حضور داشتند.

 

برنج ترکیه فرهنگ و ارشاد اسلامی قفقاز گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر