کد خبر: 541628 A

ایلنا از یاسوج گزارش می دهد؛

با وجود گذشت 5 ماه از وعده وزیر بهداشت برای احداث بیمارستان شهید جلیل یاسوج این وعده هنوز محقق نشده و راه اندازی این بیمارستان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، ساخت بیمارستان شهید دکتر قربانعلی جلیل در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد به سال 1386 در دولت نهم برمی گردد.

"محمود احمدی‌نژاد" رئیس جمهور وقت در سال 1386 دستور ساخت بیمارستان شهید جلیل یاسوج را که از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهوری به استان کهگیلویه وبویراحمد محسوب می شد، صادر کرد.

براساس آن دستور، قرار شد بیمارستانی در زمینی به مساحت سه هکتار و زیر بنای 24هزار متر مربع در هشت طبقه با 200 تخت برای رفع مشکلات فراوان استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه بهداشتی احداث شود.

این بیمارستان شامل سه اتاق عمل ، سه اتاق زایمان ، یک اتاق عمل اورژانس ، چهار بخش اصلی داخلی٬ جراحی زنان و کودکان٬ امکانات تخصصی و فوق تخصصی رادیولوژی٬ ماموگرافی٬ سونوگرافی٬ سیتی اسکن٬ آزمایشگاه٬ فیزیوتراپی و امکانات آموزشی از قبیل سالن اجتماعات٬ کلاس‌های بالینی٬ کتابخانه و پاویون جهت اقامت دانشجویان است.

دولت های نهم ، دهم و یازدهم به کار خود پایان دادند اما تکمیل بیمارستان شهید جلیل یاسوج در 10 سال گذشته به پایان نرسید و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان منتظر تحقق وعده های مسئولان هستند.

آخرین وعده داده شده در زمینه احداث بیمارستان شهید جلیل یاسوج به وعده وزیر بهداشت و درمان دولت یازدهم در روز 26 اردیبهشت ماه 1396 برمی گردد.

وزیر بهداشت: بیمارستان شهید جلیل یاسوج را تا قبل از اتمام دولت یازدهم تحویل می‌دهیم 

" سیدحسن هاشمی"عصر روز سه‌شنبه بیست ششم اردیبهشت ماه 1396 در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید جلیل یاسوج به رسانه‌ها گفت: ساخت بیمارستان شهید جلیل یاسوج حداکثر در پنج ماه آینده( مهرماه) تکمیل و بلافاصله نسبت به تجهیز آن اقدام می شود.

وی افزود: این بیمارستان یکی از بیمارستان‌های خوب کشور است که امید است وزارت راه و شهرسازی بتواند همانطور که در بقیه پروژه ها همکاری موثری داشته این پروژه را نیز تا قبل از پایان دولت یازدهم تحویل دهد.

وزیر بهداشت دولت یازدهم گفت: حداقل ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان نیاز است و باید تجهیزات آن نیز به روز باشد.

هاشمی افزود: این چهارمین سفر به یاسوج در راستای بازدید از بیمارستان شهید جلیل این شهر و این پروژه به زودی تکمیل می شود.

وی تصریح کرد: این سفر در راستای بازدید از پروژه ها و افتتاح بیمارستان گچساران که به اتمام رسیده و برای بهره برداری آماده است.

هاشمی با بیان اینکه یک برنامه کشوری برای 10 سال آینده وجود دارد که در آن برای هراستانی برنامه مشخصی وجود دارد، گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد تختهای بیمارستانی مورد نیاز، تعداد پایگاهها و مراکز بهداشتی مورد نیاز مشخص است که این امر در برنامه قرار گرفته است.

اما اکنون معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد چیز دیگری می گوید و البته تاکید می کند آنچه می گوید سخن وی نیست و وعده های مسوولان وزارتخانه های راه و بهداشت است.

مسئولان وزارتخانه‌های راه و بهداشت وعده افتتاح تا 2 ماه دیگر داده اند

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از به بهره برداری رسیدن بیمارستان سردار شهید دکتر قربانعلی جلیل یاسوج تا 2 ماه آینده خبرداد.

" پژمان نیک اقبالی " در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا از یاسوج گفت: چند مدت پیش، نشستی با علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و نماینده دانشگاه علوم پزشکی در تهران داشتیم.

وی افزود: بعد از صحبت های مفصلی که در این نشست رد و بدل شد براساس توافق صورت گرفته بین وزارت راه و وزارت بهداشت، قراراست بیمارستان شهید جلیل یاسوج تا 2 ماه آینده به بهره برداری برسد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، زمان دقیق بهره برداری از بیمارستان شهید جلیل یاسوج براساس توافق صورت گرفته بین وزارتخانه های راه و شهرسازی و بهداشت را آذرماه 1396 عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم این اتفاق بیفتد و شاهد بهره برداری از این پروژه مهم ملی در یاسوج باشیم.

نیک اقبالی گفت: نصب تجهیزات بیمارستان شهید جلیل یاسوج که می بایست توسط وزارت بهداشت انجام بگیرد هم اکنون شروع شده و این وزارتخانه قول داد تا آذرماه امسال تمامی تجهیزات موردنیاز این بیمارستان را تحویل و تجهیز کند.

وی از افزایش تخت های بیمارستان شهید جلیل یاسوج از 200 تخت به 283 تخت هم خبرداد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این بیمارستان از سال 86 شروع شده است.

بهداشت و درمان بیمارستان دولت مشکلات وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر