کد خبر: 541974 A

کلنگ‌زنی دو باب مدرسه در روستاهای محروم؛

۷ باب مدرسه توسط موسسه خیریه مهرآفرین در سیستان و بلوچستان بازسازی و احداث شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی و با حضور فاطمه دانشور، مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین، کلنگ احداث دو باب مدرسه در روستاهای رمشق و میخان از توابع شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان به زمین زده شد و نیز هزینه بازسازی دو مدرسه دیگر این منطقه توسط موسسه مهرآفرین تامین اعتبار شد.

لازم به ذکر است، این موسسه پیشتر نیز 7 مدرسه را در این استان احداث و بازسازی کرده است. 

این فعال اجتماعی با حضور در این منطقه به بررسی موضوع بازماندگی دانش‌آموزان از تحصیل، اعتیاد زنان و کودکان و نیز آسیب‌های اجتماعی کودکان بدسرپرست منطقه پرداخت.

خیرین مدرسه ساز

عضو سابق شورای‌شهر تهران بیان داشت: طبق گفته مسئولان مربوطه، 85 درصد مردان و 10 درصد زنان این منطقه دارای اعتیاد به مواد مخدر بوده که این امر علاوه بر فقر، تاثیرات نابهنجار بسیاری بر کودکان می‌گذارد و زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی را ‌تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

دانشور در ادامه سفر 4 روزه خود به شهرستان ایرانشهر رفت و به اتفاق فعالان حوزه اجتماعی این شهرستان، معضلات، کمبودها و آسیب‌های اجتماعی این منطقه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

وی یکی از معضلات این شهرستان و نیز استان سیستان و بلوچستان را در حوزه کودکان کمبود شیرخوارگاه دانسته و بیان داشت: تنها یک شیرخوارگاه در شهر زاهدان وجود دارد و با توجه به وسعت استان و فاصله زیاد بین شهرها، کمبود شیرخوارگاه موجب افزایش معضلات و مخاطرات کودکان در معرض آسیب شده است.

مدیرعامل موسسه مهرآفرین در پایان سفر خود به مناطق کریم‌آباد و شیرآباد از توابع زاهدان رفت و درباره مهمترین معضلات اجتماعی این منطقه اظهار داشت: وضعیت حاشیه‌های این منطقه بسیار تاسف‌بار است و متاسفانه هیچ‌گونه پایگاه مداخله در بحران و پایگاه ارائه خدمات اجتماعی وجود ندارد.

وی متذکر شد: همچنین یکی دیگر از معضلات این منطقه، زنان ایرانی دارای همسرانشان افغانستانی و پاکستانی هستند که نمی‌توانند برای  کودکان خود شناسنامه بگیرند و به‌دلیل فقدان مدارک هویتی، از خدمات بهداشتی شامل دریافت شیر خشک رایگان از مراکز بهداشت شهرستان محروم بوده و از دریافت هرگونه خدمات اجتماعی نیز بی‌بهره‌اند. تنها دغدغه این زنان آینده فرزندانشان است.

دانشور در پایان افزود: برای کمک به مردم محروم این مناطق و در راستای شناخت اشکال جدید آسیب‌های اجتماعی و کاهش آنها، موسسه مهرآفرین تقبل کرد که تعدادی مددکار اجتماعی بومی از مناطق یاد شده استخدام کرده و پس از طی دوره‌های آموزشی لازم در تهران، به منطقه برگشته و اقدام به مداخله در وضعیت آسیب‌های اجتماعی کنند.

استان سیستان و بلوچستان خیرین مدرسه ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر