کد خبر: 543703 A

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان گفت: باید با برنامه ریزی خلق ثروت و در طراحی های شهری نوآوری کرد تا کمترین میزان انرژی مصرف شود.

به گزارش ایلنا، قدرت‌اله نوروزی در آیین‌تکریم و معارفه شهردار اصفهان با اشاره به اینکه از خدای بزرگ می‌خواهیم تا کمک کند چشمان‌مان را به روی حقایق نپوشانیم، دستان‌مان را پاک نگه داریم و به مردم خدمت کنیم.اظهار کرد: در برنامه‌های خود اهدافی را آگاهانه برگزیده‌ایم و تحقق آن را فقط آرزو نکرده بلکه آن‌ها را محقق خواهیم کرد. در این مسیر با هیچ‌کس مقابله نکرده و برای شهروندان اصفهانی با همه وجود تلاش می‌کنیم.

وی افزود: اصفهان یکی از جوشان ترین شهرهای انقلاب و وارث بیش از 23 هزار شهید است. این شهر جوانان خود را تقدیم ایران اسلامی کرده و این افراد کسانی بودند که جان خود را برای عدالت و آزادی تقدیم کردند.

شهردار اصفهان ادامه داد: این شهر به عنوان بازیگر اصلی در دوران دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کرده است و بنیانگذار انقلاب و رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره اصفهان سخنان ارزنده ای بیان کرده اند. اما در سهم بَری از منابع و امکانات مادی برای اصفهان در افق ملی بی توجهی شده است، از این رو مسئولان اصفهان علی رغم همه تلاش ها نتوانستند پروژه های شهر را به سرانجام برسانند.

نوروزی با اشاره به اینکه 16 سال است که مترو در حال اجراست و با تلاش مسئولان خط اول تا حدودی اجرایی شده است. زاینده رود هم نه تنها به عنوان مسئله استانی که به عنوان مسئله ملی شهر اصفهان را با مشکلاتی همراه کرده و در ادامه نشاط را از شهر ربوده است. ما در نظر داریم تا با همکاری‌های مردمی گره‌های شهر اصفهان را باز کنیم و در اجرای برنامه ها نیز گره ای هم در کار کسی بوجود نیاوریم. البته در این میان نه از مسائل فرار می کنیم و نه واقعیت ها را نادیده می‌گیریم بلکه با پشتوانه مردمی و مسئولان و با کمک کارشناسان و مدیران شهری مشکلات را ریشه یابی می کنیم تا راه حلی بیابیم.

وی تصریح کرد: رسیدن به اهداف شدنی و ممکن است و صرفا آنها را آرزو نمی کنیم. ما در کارمان گذشت را با سختی هایش بهترین چاره راه می دانیم اما در این میان منفعت مردم را خدشه دار نخواهیم کرد. ما با هیچکس مقابله نمی کنیم و برای همه شهروندان آرزوی خوشبختی داریم و برای خوشبختی ایشان با همه وجود کار و تلاش می کنیم. در این راه از ابزارهایی مانند تفاهم و ماندگاری و نه سازشگری و مطیع بودن را مبنای کار خود قرار می دهیم از خداوند می خواهیم که چشمانمان را به روی واقعیت نبندیم و گوش هایمان را به دروغ نسپاریم و دستانمان را آلوده نکنیم و امانت دار واقعی مردم باشیم.

شهردار اصفهان گفت: نظر های مختلف را نه تنها نباید طرد کرد بلکه باید زمینه اظهار نظر در خصوص مسائل شهری فراهم باشد از این رو با تمامی انسان های دوستدار پیشرفت شهر معاشرت می کنیم. زیرا معتقدیم محیط دوستانه منجر به پیشرفت می شود در حالی که برخی به دنبال اخلال در این دوستی ها هستند تا زندگی مردم را با چالش روبرو کنند.

 نوروزی افزود: در این میدان افکار مخرب جایی ندارد و برای کار کردن از خود شجاعت نشان می دهیم و از تهمت نمی هراسیم. به خودم اجازه نمی دهم تا تحت تاثیر فشار و تهدید کسل و افسرده شوم بلکه با یاری خدا و با کمک شما پنجره به حوصلگی را به روی مدیریت شهری خواهیم بست. شهرداری محل سلطه گری نیست تا برای بسط قدرت خویش نیاز به خشونت و به طبع توجیه خشونت داشته باشد.

وی اضافه کرد: ما به همه شهروندان عزیز برمبنای تکریم انسانیت انسان تکرم می گذاریم و مردم را دوست می‌داریم اما برای دوست داشته شدن دست به هر کاری نخواهیم زد. پایمال کردن حق مردم را در هر شرایطی محکوم می کنیم و برای رسیدن به شهری پاک، خلاق و ایمن برنامه ریزی و عمل به برنامه ها را از اصول کاری خود می دانیم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه  با کمک همدیگر اجازه نمی دهیم پژمردگی وارد شهر شود. ما نیازمند به شهری پرنشاط است و اصفهان شهر سلمان محمدی، رحیم ارباب ها و میردامادها، شهر شیخ بهایی ها، بهشتی ها و طاهری ها و شهر خرازی ها و ردانی پورهاست. پس این شهر نیازمند به فضایی است تا در قانونگذاری سبک زندگی اسلامی ترویج داشته باشد، اظهار کرد: ما در کنار شهروندسازی به عنوان یک تصمیم جدی می خواهیم در هر کجا کارآفرینان را شناسایی کنیم تا شهر را بسازیم. ما نمی خواهیم با صاحبان سرمایه مقابله کنیم بلکه می خواهیم کاری کنیم تا ثروتشان را در خدمت محرومین به کار گیرند.

شهرداری مدیریت شهری شهردار اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر