کد خبر: 544359 A

مدیرکل دامپزشکی البرز خبرداد:

مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: البرز رتبه اول تولید داروهای دامی سموم و مواد ضدعفونی کننده دام را در کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایلنا، علی اصغر شریفی با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه‌های مختلف در راستای بهداشت و سلامت دامی انجام گرفته است که مراقبت و پیشگیری از بیماری‌های دامی از مهم‌ترین این اقدامات است.

شریفی افزود: از جمله بیماری‌هایی که به خوبی کنترل شده تب برفکی، تب مالت و همچنین کنترل تب کریمه کنگو است که در شش ماهه اول بیش از 69هزار دز واکسن طیور و 27هزار مورد واکسیناسیون بروسلوز دام سنگین و 25هزار مورد واکسیناسیون بروسلوز دام سبک انجام گرفته‌است.

وی در ادامه اضافه کرد: 26هزار بازرسی صورت گرفته که در این بازرسی های با 172 مورد تخلف، برخورد قانونی شده و 60 واحد متخلف نیز پلمپ شدند.

شریفی عنوان کرد: همچنین رتبه دوم در پرورش ماهی‌های زینتی، رتبه 4 در تولید تخم مرغ، رتبه 9 در تولید شیر رتبه 5 در تولید مرغ تخم‌گذار و رتبه 5 گاو اصیل شیری با 81 هزار راس و بزگترین گاو داری شیر در کشور در اختیار استان البرز است.

وی در خصوص صادرات محصولات فراوردهای دامی گفت: در شش ماهه اول سال بیش از 2 هزار قطعه پولت، 10هزار عدد مرغ نطف  دار و 38 هزار قطعه جوجه یکروزه و  43هزار و 900 کیلوگرم شیر خام صادرات به کشورهایی چون عراق، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

افغانستان دارو دامپزشکی رتبه نخست دامپزشکی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر