کد خبر: 544564 A

معاون کمیته امداد امام استان به ایلنا خبرداد:

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: با معرفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، 2 هزار و 500 کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در استان شناسایی شده‌اند و از کمیته امداد استان خدمات دریافت می‌کنند.

" محمد نظری" به ایلنا در یاسوج گفت: علاوه بر خدماتی که به صورت ماهیانه به خانواده این کودکان داده می‌شود خود این کودکان نیز  به صورت ماهیانه خدماتی دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه کودکانی که در منطقه برخوردار هستند ماهیانه 72 هزار و 400 تومان سبد عذایی از کمیته امداد امام(ره) دریافت می کنند، اظهارداشت:  کودکانی که در منطقه محروم هستند نیز ماهیانه 120 هزارتومان کالا از این نهاد حمایتی دریافت می کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تعداد کودک توسط مراکز بهداشت معرفی شده اند که نمودار رشد آنها دچار مشکل است.

نظری افزود: این کودکان برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می شوند و سبد غذایی آنها شامل   موادپروتئینی، گوشتی ، روغن حبوبات و لبنیات است.

بگفته وی، در این سبد غذایی، موادی که سبب رشد کودک می شود گنجانده شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: بعد از اینکه این کودک چند سال از این سبد غذایی استفاده کرد و با بررسی ها مشخص شد که سوء تغذیه او از بین رفته است از لیست دریافت کنندگان سبدغذایی خارج می شوند و کودکان جدید جایگزین می شوند.

نظری با بیان اینکه شاید تعداد کودکانی که در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار سوء تغذیه هستند بیشتر از این تعداد باشند، خاطرنشان کرد: سهمیه امسال ما 2 هزار و 500 کودک است و بیشتر از این تعداد را نمی‌توانیم زیر پوشش قرار دهیم زیرا که سهمیه استان تنها همین تعداد است.

یک مقام وزارت بهداشت و درمان ایران اعلام کرده است که پنج استان کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خوزستان با "سوء تغذیه و ناامنی غذایی" مواجه هستند.

" زهرا عبداللهی"، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و درمان گفته که مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد "کمبود ریزمغذی ها، آهن، انواع ویتامین به ویژه در کودکان دو تا پنج سال، دانش آموزان و زنان باردار این استان ها رو به افزایش است."

تغذیه سلامت کمیته امداد امام خمینی کودکان کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر