کد خبر: 545894 A

آخرین هماهنگی‌ها برای عبور بهتر زوار با طرف عراقی انجام شد

استاندار کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه از آمادگی کامل برای عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) از مرز خسروی برخوردار است.

به گزارش ایلنا؛ هوشنگ بازوند در حاشیه سفر یک روزه به قصرشیرین که به منظور بررسی آخرین وضعیت روند فراهم کردن زیرساخت‌ها و امکانات خدماتی و رفاهی برای زائران اربعین حسینی و دیدار با یک هیئت عراقی صورت گرفت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عبور زوار اباعبداله الحسین (ع) از مرز خسروی به عتبات عالیات در طول سده‌های گذشته همیشه یک فرصت برای توسعه کرمانشاه بوده است و خوشبختانه استان امسال دوباره از این فرصت تاریخی بهره‌مند شده است.

بازوند افزود:کرمانشاه تمام توان خود را برای ارائه بهترین خدمات به زوار اربعین به کار گرفته است و از آمادگی کامل برای عبور زوار از مرز خسروی برخوردار است.

 بازوند بیان کرد: آماده سازی زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی در قالب یک روند بسیار مناسب در حال انجام است و قسمت اعظم کارها انجام شده است.
این مقام عالی استان ادامه داد: زحمات بسیاری برای فراهم شدن این زیرساخت‌ها توسط بخش‌های مختلف کشیده شده است که جای تقدیر بسیار دارد.
 
بازوند در ادامه به مباحث مطرح شده در نشست با هیئت عراقی که در فرمانداری قصرشیرین برگزار شد، پرداخت و گفت: با هیئت عراقی مذاکرات خوبی پیرامون مسایل مختلف داشتیم. در این نشست دغدغه‌ها و تقاضاهای طرف عراقی مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.
 
این مقام عالی استان اظهار داشت: در این نشست مقرر شد برخی اقدامات برای عبور بهتر و مناسب‌تر زوار اربعین انجام شود که تمامی این موارد مورد بررسی قرار گرفت و نهایی شد و به زودی کارهای این بخش نیز انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: همچنین قرار است تعدادی پارکینگ در خاک عراق احداث شود. برای حمل و نقل مناسب‌تر زوار از طریق اتوبوس در خاک عراق نیز آخرین هماهنگی‌ها از طریق وزارت کشور و با همکاری طرف عراقی صورت خواهد گرفت.

استاندار کرمانشاه در ادامه در نشست کمیته زیرساخت‌های ستاد اربعین که با حضور افشانی معاون عمرانی وزیر کشور، اعضای ستاد مرکزی اربعین، معاونین عمرانی 6 استان معین در ایام اربعین و شهردار منطقه ۱۴ تهران، در سالن جلسات پایانه مرزی خسروی برگزار شد؛ حضور یافت و به بررسی آخرین وضعیت زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی برای ایام اربعین پرداخت.

اتوبوس حمل و نقل خاک عتبات عالیات نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر