کد خبر: 547617 A

رئیس سازمان صنعت و معدن گیلان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: مهم‌ترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای پیچیده بین المللی امروز، ابزار اقتصادی است و حمایت از بخش تولید یکی از راه های دستیابی به این ابزار اقتصادی است.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش، در بازدید از نمایشگاه تولیدات برتر استان گیلان در جمع خبرنگاران گفت: اگر باور داریم که صنعتگران و تولید کنندگان ما می توانند مشکل اقتصاد و اشتغال جوانان را  مرتفع کنند نباید به گونه ای عمل شود که تولید کنندگان، در منطقه بومی خود مظلوم واقع شوند.

وی نقش و جایگاه تولیدکنندگان و صنعتگران را در پویایی و رونق اقتصادی حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: مهم‌ترین ابزار برای تثبیت و تداوم قدرت در فضای پیچیده بین المللی امروز،  ابزار اقتصادی است و حمایت از بخش تولید یکی از راه های دستیابی به این ابزار اقتصادی است.

دلق پوش با بیان این مطلب که برای معرفی و شناساندن تولیدات استان می توان هفته تجاری و تولیدی در یکی از کشور‌های منطقه برگزار کرد، افزود: می‌توانیم در اولین فرصت با جمهوری آذربایجان و یا سایر کشور‌های منطقه جهت برگزاری"هفته تجاری و تولیدی گیلان" هماهنگی کنیم و از این بستر برای افزایش سهم بازار صادراتی محصولات تولیدی استان بهره‌مند شویم.

ایشان خاطر نشان کرد: اگر غفلت کنیم بازار 400 میلیون نفری حوزه دریای خزر را از دست داده‌ایم  و برنامه‌ریزی و برگزاری چنین اموری می‌تواند قاطبه این بازار بزرگ صادراتی را برای استان تامین کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پایان بر همگرایی و انسجام مسئولین دلسوز استان در حمایت از تولید تاکید کرد و گفت: همدلی و همگرایی اگر حاصل شود قطعا هم افزایی و توسعه همه جانبه استان در مباحث اقتصادی و اشتغالزایی را شاهد خواهیم بود.

 در روز اختتامیه نمایشگاه تولیدات برتر استان، از واحد‌های شاخص شرکت کننده در نمایشگاه، با اهدای تندیس. تقدیر شد.

 

استان گیلان اقتصاد حمایت از تولید رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر