کد خبر: 547619 A

با هدف ایجاد تعامل در استانداری انجام شد

اولین جلسه هم اندیشی حوزه نظارت و بازرسی استان خوزستان به میزبانی دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان با هدف ایجاد تعامل و همکاری در حوزه نظارت و بازرسی تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این نشست با حضور هاشمی مشاور استاندار و سرپرست دفتر بازرسی ، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری و آغاجاری بازرس کل استان خوزستان و مسئولان بازرسی‌های دستگاه‌های اجرایی استان (دوشنبه 24 مهرماه) در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار شد.

در این جلسه هاشمی با اشاره به اهمیت ایجاد فضای تعامل و همکاری بین واحدهای بازرسی دستگاه‌های اجرایی استان افزود : رسیدگی به شکایات سبب افزایش رضایت‌مندی عمومی و استقرار حقوق شهروندی خواهد شد.

وی با بیان اهمیت اصلاح و حذف فرآیندهای اضافی در انجام امور ارباب رجوع و کاهش امور چهره به چهره و بهره‌گیری از فرآیندهای الکترونیکی در کاهش فساد و افزایش سلامت حائز اهمیت دانست.

وی افزود:تخلفات اداری شامل کم‌کاری،تبعیض ناروا ، صورت وضعیت‌های غیر واقعی ، رشوه که باعث اتلاف منابع و کاهش خدمات و همچنین نارضایتی شهروندان می شود.

سرپرست دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان اظهار داشت:روند بازنگری در فرآیند انجام کارها با هدف شناسایی مراحل زاید و حذف آنها ، کاهش ارتباط ارباب رجوع با کارکنان از طریق به کار‌گیری امکانات الکترونیکی ، تقویت نظارت و بازرسی در دستگاه‌ها  و استقبال از شکایات و رسیدگی سریع به آنها را می‌توان از راه حل‌ها و عوامل پیشگیری از تخلفات اداری برشمرد.

در پایان کارشناسان و مسئولان بازرسی‌های دستگاه‌های اجرایی استان ضمن بیان نظرات و مطرح کردن مشکلات موجود در راستای خدمت رسانی به مردم خواستار برگزاری منظم و مستمر این جلسات شدند.

 

 

 

 

 

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر