کد خبر: 547794 A

نائب رئیس کانون زنان بازرگان ایران :

نائب رئیس کانون زنان بازرگان ایران گفت: همایش ملی زنان و توسعه با حضور زنان بازرگان ایران، زنان فعال در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و چهره‌های مطرح ملی در شهر شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، یلدا راهدار در جلسه کانون زنان بازرگان استان فارس بیان کرد: این همایش نیمه اول آذرماه جاری به مدت دو روز در شیراز برگزار می شود که برنامه های جنبی نیز برای ارائه توانمندی زنان استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهداف این همایش افزود: هدف از برگزاری این رویداد، توانمندسازی بانوان، ارائه راهکارهای حضور موفق زنان در عرصه اقتصاد و معرفی الگوهای موفق در حوزه زنان در این همایش موضوع های ویژه ای در خصوص مباحث اقتصادی، توسعه ای، کارآفرینی زنان ارائه می شود.

راهدار با بیان اینکه ما در کانون زنان بازرگان ایران و استان، از برنامه‌های زنان کار آفرین در فارس حمایت می‌کنیم اظهارداشت: هدف ما ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار بانوان در جامعه است که در این راستا برنامه‌هایی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در دست اجرا داریم.

رئیس کانون زنان بازرگان استان فارس از دیگر برنامه‌های اتاق بازرگانی شیراز را برگزاری سلسله دوره‌های آموزشی توانمندسازی تشکل‌های صادراتی و اقتصادی استان عنوان کرد و اظهارداشت: این دوره های با حضور استادان برجسته کشوری در شیراز برگزار می شود که زنان بازرگان استان فارس باید از این فرصت آموزش استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در این دوره های اموزشی 19 سرفصل از جمله کاهش هزینه و درآمدزایی در تشکل‌ها، تامین مالی و ارائه خدمات مالی در تشکل ها، اصول جذب پشتیبانی و حامی جهت تشکل ها، روانشناسی و ارتباط موثر، اصول و روش بودجه بندی در تشکل‌ها و قوانین کار و تامین اجتماعی در تشکل‌های اقتصادی و بازرگانی پیش‌بینی شده است.

معاون اتاق بازرگانی شیراز ادامه داد: این دوره‌ها تنها در تهران برگزار می‌شده است که با حمایت رئیس اتاق شیراز بسته آموزشی توانمندسازی تشکل‌ها در شیراز نیز برپا می‌شود که ظرفیت این دوره ها محدود است و می بایست متقاضیان هرچه سریع‌تر برای ثبت نام اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت صندوق قرض‌الحسنه زنان کارآفرین استان تصریح کرد: این صندوق در راستای حمایت از کسب و کار بانوان در بحث تامین منابع مالی تا سقف مشخصی به زنان کارآفرین و بازرگان استان خدمات ارائه می‌کند که فرصت خوبی برای بانوان است.

راهدار افزود: مشکل تامین منابع مالی برای کسب و کار در حوزه زنان مختص استان فارس نیست که تلاش ما بر جبران فرصت سوزی ها، ایجاد هویت و انگیزه در زنان کارآفرین و بازرگان در سطح جامعه است.

او بیان کرد: امروز عدم وجود نقدینگی مهمترین مسئله در اقتصاد کشور است به طوری که امکان پرداخت نقدینگی به بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کارها از طریق بانک ها وجود ندارد لذا در حد توان از زنان فعال در بخش اقتصادی حمایت می‌کنیم.

وی اظهارداشت: افزایش زنان آسیب دیده و سرپرست خانوار در استان فارس موضوع مهمی است که در این زمینه برنامه‌هایی برای توانمند سازی اقتصادی این زنان در کانون زنان کارآفرین استان در حال تدوین است.

راهدار اضافه کرد: بر این باوریم زنان آسیب دیده باید به جایگاه پایداری در بخش اقتصادی دست یابند تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند که تلاش می‌کنیم فضای تعامل و انقال تجربه زنان کارآفرین و بازرگان استان به این زنان ارائه شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز ادامه داد: برای شناسایی، بررسی و رفع مشکلات زنان کارآفرین و بازرگان استان یکی از رسالت های ما در این کانون است به همین دلیل جلسات اتاق فکر این کانون هر دو هفته برگزار می شود.

وی عنوان داشت: در این اتاق فکر مسایلی از جمله نیازهای زنان کار آفرین استان، راه های مدیریت اقتصادی، برند سازی، مهارت های کار تیمی و اجتماعی و راه های تامین منابع مالی در جهت بهبود فشای کسب و کار زنان مطرح می شود.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز کانون زنان بازرگان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر