کد خبر: 547831 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

رئیس‌سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: شهرستان‌های مریوان و دیواندره در ایجاد صندوق خرد زنان روستایی نسبت به سایر شهرستان های استان پیشرو بودند.

به گزارش ایلنا، کریم ذوالفقاری با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی" نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدارکه  همزمان با روز جهانی زن روستایی در تهران برگزار شد اظهار کرد: توجه بیشتر به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زنان روستایی در راستای تلاش برای  توانمندی‌، این ظرفیت‌های با استفاده از  امکانات و فرصت‌ها به عنوان یک مهم اولویت دار در سازمان جهاد کشاورزی کردستان در حال انجام است.

وی افزود: طی سه سال گذشته به مقوله معیشت و ایجاد نشاط بانوان روستایی کم توجهی شده است در راستای اهمیت این موضوع طی این سه سال بنا را بر توجه بیشتر و استفاده از توان زنان روستایی گذاشته‌ایم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: براین اساس بیشترین تعداد صندوق زنان روستایی در میان استانهای کشورحاصل توانمندی و استعداد زنان روستایی استان و همکاران ما در سازمان بوده است که در این میان میتوان به موفقیت دو شهرستان مریوان و دیواندره پیشرو در این مورد اشاره کرد.

وی همچنین با تاکید بر انجام مقدمات تشکیل اولین صندوق حمایت از تولیدات زنان روستایی در کشور گفت: با حضور نماینده شرکت مادر تخضصی حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور، هیات موسس آن انتخاب و در آینده نزدیک ثبت خواهد شد.

ذوالفقاری با یادآوری اینکه زنان روستایی  ستون خیمه خانواده های روستایی هستند اظهار داشت: اگر ستون خیمه پایدار باشد خیمه در روستا سرپا و مهاجرت به شهر اتفاق نخواهد افتاد بنابر این زنان زحمتکش روستایی باید از نظر اقتصادی و معیشتی در وضعیت بهتری  قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال در روستاها در گرو تشکیل صندوق های خرد زنان است گفت: اشتغال زنان روستایی علاوه بر تامین معیشت خانواده می تواند از مهاجرت مردان روستایی برای جویای کار به شهر نیز جلوگیری کند.

گفته می شود، در اولین همایش ملی" نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدارکه  همزمان با روز جهانی زن روستایی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و همچنین ریاست سازمان جهاد کشاورزی کردستان در تهران برگزار شد از لادن عبدی به عنوان کارشناس مرکز خدمات نمونه تجلیل به عمل آمد.

ایجاد اشتغال جهاد کشاورزی خانواده زنان مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر