کد خبر: 548122 A

نماینده دهلران خبرداد؛

نماینده مردم دهلران ، دره شهر ، آبدانان و بدره در مجلس گفت: سالانه 150 هزار میلیارد ریال از محل اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور جمع آوری می شود که از این مقدار 60 هزار میلیارد ریال برای تامین هزینه‌های شهرداری های مناطق غیربرخوردار اختصاص می یابد.

به گزارش ایلنا، شادمهر کاظم‌زاده شامگاه سه‌شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر آبدانان اظهار کرد: وجوه بدست آمده از محل اجرای این قانون تنها منبع پایداری است که سالانه 60 هزار میلیارد ریال آن بر اساس شاخص‌های محرومیت بین شهرداری‌های غیربرخوردار تقسیم می شود.

وی افزود: بنا به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تا اوایل آبان‌ماه میزان اعتبارهای عمرانی محقق شده کشور به 37/5 درصد افزابش می یابد که با تزریق این میزان اعتبار بخش قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران طرح های عمرانی پرداخت خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین چالش کشور را بیکاری دانست و یادآور شد: رکود اقتصادی در بعضی از قسمت های بازار کار و سرمایه‌گذاری، کمبود نقدینگی علاوه بر تشدید تورم و بیکاری تعدادی از بانک‌های کشور را نیز با مشکل جدی و تهدید ورشکستگی مواجه کرده‌است.

کاظم زاده از تامین قیر یارانه‌ای برای همه شهرداری‌های استان ایلام خبر داد و تاکید کرد: عدم وجود منابع درآمدی پایدار، تامین نشدن نیازهای مالی از بودجه سالانه و ضعف بنیه اقتصادی مردم، شهرداری‌های استان ایلام را با مشکل جدی و چالش روبرو کرده است که چنانچه کمک‌های موردی دولت نباشد شهرداری‌های استان ایلام زمین‌گیر خواهند شد.

فرماندار آبدانان نیز در این دیدار گفت: محقق نشدن اعتبارهای اختصاص یافته ادارات و سازمان های دولتی و بخصوص شهرداری ها را با چالش جدی روبرو کرده است.

مجید عسگری افزود: ضعف زیرساخت ها و به‌روز نبودن امکانات و تجهیزات فنی و خدماتی، شهرداری های شهرستان آبدانان را در ارائه خدمت اجتماعی مطلوب با موانع و مشکلات زیادی روبرو کرده است.

رئیس شورای اسلامی آبدانان نیز گفت: از مجموع 25 میلیارد ریال بودجه عمرانی سال 96 شهرداری آبدانان تاکنون تنها 2 درصد آن تخصیص یافته است.

سید حرمت الله موسوی مقدم شهرداری آبدانان را یکی از مقروض ترین شهرداری‌های استان عنوان کرد و یادآور شد: شهردار آبدانان به‌جای اینکه وقت خود را صرف برنامه‌ریزی و خدمات مطلوب شهری به شهروندان کند و به‌دنبال تامین نیازهای روحی و تفریحی شهروندان باشد مجبور است به‌طور شبانه‌روزی دوندگی کند تا بتواند آخر ماه حقوق کارگران و کارمندانش را پرداخت کند.

وی تلاش برای تجهیز و راه اندازی فرودگاه آبدانان، تامین اعتبار ادامه حفر تونل کبیرکوه، مکان یابی و راه اندازی سایت جدید زباله، نوسازی ناوگان حمل و نقل و خدمات شهری، پرداخت مطالبات پیمانکاران ، تهیه آرامستان عمومی شهر و پرداخت مطالبات کارگران و کارمندان، ضعف شدید اعتبارات عمران شهری، عدم وصول مطالبات شهرداری از مدیریت بحران کشور و وجود طرح های نیمه تمام فراوان را از مهمترین مشکلات شهرداری آبدانان عنوان کرد.

 

شهرداری ایلام کاظم زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر