کد خبر: 548334 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز مطرح کرد:

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: انجمن اولیا در راستای هم سویی خانه و مدرسه و تعالی دانش‌آموز، گام بر می دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هفتمین مراسم متمرکز استانی هفته پیوند اولیا و مربیان، امروز با شعار "انجمن اولیای کارآمد، مدرسه سلامت " برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان مدارس برگزار شد، خسرو ساکی، اظهار داشت: مبانی اسلامی و اعتقادی و تجارب بشر نشان داده که انسان نیازمند تعلیم و تربیت است و هر خانواده و جامعه ای که به تعلیم و تربیت توجه کند جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

وی در ادامه با تاکید بر جایگاه خانواده گفت: اولین و اساسی ترین رکن هر جامعه، خانواده است و زیر بنای شخصیت هر فرد در خانواده او شکل می گیرد و اگر این سنگ بنا درست باشد، شخصیت فرزندان ما درست خواهد بود.

وی بیان کرد: خانواده و مدرسه دو بال دانش آموزان برای پیمودن مسیر رشد و تعالی است و اگر این دو بال با یکدیگر هماهنگ حرکت کنند فرزندان ما مسیر رشد و تعالی را به سلامت خواهند پیمود و به اهداف عالی نظام تعلیم و تربیت دست خواهند یافت.

وی در ادامه گفت: با توجه به درگیری های امروز خانواده ها و رشد تکنولوژی و فناوری های نوین ایجاد این هماهنگی بین دو بال خانواده و مدرسه دشوار تر و نیازمند برنامه ریزی های بیشتری است.

ساکی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه در سند تحول به عنوان دستورالعمل برای ما به عنوان اولیا و مربیان مشخص شده است تقویت بنیان خانواده و کمک به افزایش سطح توانایی ها و مهارت های خانواده برای انجام مهارت های فرزند پروری است که برای پرداخت به این مهم راهبرد هایی مشخص شده که آموزش خانواده و بروز کردن اصول و فنون تربیت کودک و فرزند پروری مورد تاکید قرار گرفته است.

آموزش و پرورش استان دانش آموز دانش آموزان رشد و تعالی مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر