کد خبر: 556448 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران در 12 استان کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، معصومه احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی برای امروز و فردا سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز و با شدت کمتر در شمال شرق کشور فعال خواهد بود. بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، بخش‌هایی از گیلان، مازندران و گلستان بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش شدید باد و کاهش دما پیش بینی می‌شود.
 
احمدی افزود: این شرایط با شدت کمتر در ارتفاعات خراسان شمالی، استان ایلام و لرستان و همچنین در بخش‌هایی از همدان و استان مرکزی رخ خواهد داد.
 
کارشناس هواشناسی افزود: در دیگر مناطق کشور تقریبا جوی آرام و بدون پدیده پیش‌بینی می‌شود، اما این ظرفیت وجود دارد که در نواحی صنعتی و پرجمعیت و کلان‌شهر‌هایی مانند تهران، اصفهان، البرز و اراک شاهد افزایش غلظت آلاینده‌های جوی باشیم.
 
احمدی درباره وضع هوا در عتبات عالیات نیز گفت: امروز مهمترین پدیده در کربلای معلی غبار رقیق و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و تغییرات دمایی در ۲۴ ساعت آینده در کربلا و نجف بین ۱۸ تا ۳۰ درجه و بیشینه دمای فردا به ۲۷ درجه می‌رسد.

آلودگی هوا استان کشور بارش باران سازمان هواشناسی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر