کد خبر: 556491 A

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خبرداد:

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از فوت 50 زائر ایرانی در پیاده روی اربعین خبرداد.

به گزارش ایلنا، محسن نظافتی با بیان این مطلب اظهار داشت: شرایط جاده‌ای عراق و جمعیت بالای زائران، مراسم پیاده‌روی اربعین را آبستن حوادثی کرده که متاسفانه تاکنون شاهد فوت 50 نفر از هموطنان در اثر حادثه یا بصورت طبیعی بوده‌ایم.

نظافتی افزود: 40 نفر از طرف کمیته ثبت‌نام و اعزام به عنوان مامور کارگزاری بیمه ایران در کنار همکاران هلال احمر و کمیته بهداشت و درمان برای خدمات رسانی به زائران در مسیر پیاده روی اربعین مستقر شده‌اند.
 
مدیرکل عتبات سازمان‌حج و زیارت بیان کرد: نمایندگان شرکت کارگزاری بیمه ایران را در کنار همکاران کمیته بهداشت و درمان و هلال احمر در بیمارستان‌های عراق و در مسیر پیاده روی اربعین مستقر کردیم تا هر زائری که برای درمان به مراکز درمانی انتقال داده می شود از طریق بیمه هزینه‌های درمانی آنها پوشش داده شود چرا که هزینه های درمانی در عراق بسیار گران است.

نظافتی
 
نظافتی ادامه داد: با مساعدت و پیگیری نمایندگان شرکت کارگزاری بیمه ایران، در خصوص آسیب دیدگانی که لازم بود برای ادامه درمان به ایران انتقال داده شوند، آنهایی که در شهرهای مرزی بودند توسط همکاران هلال احمر و بیمه‌ای‌با آمبولانس و یا حتی بصورت هوایی به بیمارستان‌های خوزستان، ایلام و تهران انتقال داده شدند و در مراکز درمانی برای آنها پذیرش گرفته شد.
 
دبیر کمیته ثبت نام و اعزام اربعین توضیح داد: زائران اربعین که بیمه بودند تا سقف 22 میلیون برای درمان تحت پوشش بیمه قرار دارند و افرادی هم که بصورت عادی و یا بدلیل بیماری فوت کرده بودند پرونده‌های آنها در حال تکمیل است که 30 میلیون تومان به خانواده‌های آنان پرداخت می‌شود. همچنین کسانی که در اثر حوادثی از جمله تصادفات و یا پرت شدن از بلندی فوت کرده بودند تا 200 میلیون تومان به خانواده های آنان پرداخت می‌شود.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه متاسفانه تاکنون تقریبا دو سوم از فوت شدگان و آسیب دیدگان ایرانی مراسم پیاده روی اربعین از جمله کسانی بودند که به هر طریق غیر از سامانه سماح ویزا دریافت کرده بودند و تحت پوشش بیمه نبوده اند، گفت: علیرغم تماس‌های برخی از این عزیزان و خانواده‌های آنان با سازمان حج و زیارت، امکان ارائه تسهیلات بیمه‌ای به آنان تا این لحظه فراهم نیست.
 
وی ادامه داد:خانواده های زائران فوت شده و همچنین زائران آسیب دیده در مراسم پیاده روی اربعین که دچار جراحت یا قطع عضو شده یا در مراکز درمانی تحت درمان بوده اند و بیمه نداشته اند، می‌توانند از روز شنبه بیستم آبان ماه به دفاتر حج و زیارت استان ها مراجعه و مشخصات خودشان را اعلام کنند تا بررسی لازم صورت گیرد تا از طریق ستاد مرکزی اربعین یا سایر نهادهای مرتبط تسهیلاتی را برای این عزیزان در نظر گرفت.

بهداشت و درمان پوشش پیاده روی خانواده فوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر