کد خبر: 556557 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان تاکید کرد: هدف اصلی ما این است که پروژه‌های نیمه‌تمام را در شهرستان پلدختر به سرانجام برسانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لرستان، سید موسی خادمی در حاشیه بازدید از پروژه‌های پلدختر با اشاره به بررسی برخی از پروژه‌های مهم این شهرستان گفت: تعداد زیادی پروژه خوب شروع شده اما به دلایلی متوقف شده یا اینکه هنوز به بهره‌برداری لازم نرسیده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما این است که پروژه‌های نیمه‌تمام را به سرانجام برسانیم، اظهار داشت: اولین پروژه‌ای که مورد بازدید قرار گرفت، واحد تولید آهک هیدراته بود که با توجه به منابع معدنی قوی این شهرستان باید روی این حوزه کار کنیم. قرار بود یک کارخانه در این حوزه با مشارکت شرکت «ایمیدرو» احداث شود که متاسفانه شریک این شرکت نتوانسته خوب کار کند و در این زمینه مشکلاتی به وجود آمده است.

استاندار لرستان ادامه داد: ما به صورت جدی به دنبال این هستیم که شرکت «ایمیدرو» سریعا شروع به کار کرده یا شریک خود را فعال کند.

خادمی با اشاره به پروژه پرورش ماهیان خاویاری در پلدختر نیز تصریح کرد: ظرفیت این واحد ۲۵ تن تولید خاویار است که با تکنولوژی جدید در حال احداث است؛ در این رابطه مشکلات تسهیلات بانکی و تامین آب وجود دارد که تصمیمات لازم برای رفع آنها گرفته شد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل و پروژه‌های مهم پلدختر وجود تعدادی ایستگاه پمپاژ نیمه‌تمام است، خاطرنشان کرد: اگر این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسند حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی این شهرستان آبی می‌شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه پروژه‌هایی که به طور عمده پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد دارند سال‌هاست که معطل مانده‌اند، ابراز داشت: در این راستا امسال و سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همه آنها را به نتیجه برسانیم.

خادمی با بیان اینکه این ایستگاه‌های پمپاژ آب جزو ۱۰۰ پروژه اصلی استان بوده که تعریف کرده‌ایم، عنوان کرد: موضوع مهم و راهبردی دیگر در این منطقه، بحث خطوط انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی است که باید موضوع حفاظتی و پدافند غیر عامل این خطوط را انجام داده و از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی افزود:: در این رابطه به دنبال مقدمات کار هستیم تا پالایشگاهی در این شهرستان ایجاد کنیم، هنوز اوایل کار است و نمی‌شود قول داد اما به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم.

استاندار لرستان با اشاره به شهرک صنعتی شهرستان پلدختر یادآور شد: در این شهرک هیچ صنعتی مستقر نشده که پیگیر هستیم اگر بتوانیم آن را به شهرک وابسته به نفت و فرآورده‌های نفتی تبدیل کنیم.

خادمی با اشاره به پروژه راه‌سازی چهارخطه خرم‌آباد - پلدختر نیز بیان کرد: زیرسازی‌های نزدیک به ۲۰ کیلومتر از این مسیر آماده بوده و قطعات دیگر پروژه نیز به پیمانکار سپرده شده است؛ تصمیمات لازم برای اینکه این پروژه زودتر به بهره‌برداری برسد را خواهیم گرفت.

خبرنگار: حسام شفیعی

استاندار لرستان سید موسی خادمی تا سال آینده همه پروژه‌های پلدختر به بهره‌برداری می‌رسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر