کد خبر: 563574 A

با حضور استاندار ایلام؛

در کارگروه آموزش ، پژوهش و فناوری استان پژوهشگران برتر استان معرفی و از آنان تقدیر شد.

به گزارش ایلنا مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان با حضور سلیمانی دشتکی استاندار  ایلام، بختیاری مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، علی اکبری رئیس دانشگاه، روسای دانشگاه های استان، مدیران کل و ورسای سازمان ها و جمعی از پژوهشگران استان، در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام در این نشست بر توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت و جهت پیدا کردن تحقیقات دانشگاه به سمت پتانسیل های استان تأکید کرد . 

وی ضمن اعلام حمایت از فعالیت‌های پژوهشی هماهنگ با توسعه‌ی استان اظهار کرد: امروز در سطح دنیا فعالیت‌های دانش‌بنیان فراگیر شده است که ماهم بایداین راه را دنبال کنیم.

استاندار ایلام افزود: صرف پول درپخش پژوهش،هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری به منظوربهره وری بیشتر است، باید سند راهبردی علم وفناوری تدوین شود.

جلال بختیاری مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، بر افزایش بودجه برای ارتقاء جایگاه پژوهش  و فناوری در سطح کشور تأکید کرد و با ابراز خرسندی از موفقیت‌های دانشگاه ایلام در عرصه‌های گوناگون و به خصوص در عرصه پژوهش و فن آوری، ابراز امیدواری کرد استانداران سراسر کشور و از جمله استاندار ایلام بر توسعه پژوهش و فن آوری  توجه جدی داشته باشند . 

محمد  علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام در این مراسم اظهار کرد: با حمایت‌های دولت تدبیر و امید و با جدیت و همکاری مسئولین، وضعیت پژوهش و فناوری در استان رو به رشد بوده و کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان از انسجام خوبی برخوردار است .

دولت صنعت فناوری استاندار ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر