کد خبر: 563616 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: آموزش از مهمترین روش‌های ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه بوده و در این راستا برنامه‌های آموزشی باید با استفاده از همه ابزار موجود انجام شود.

به گزارش ایلنا، علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین با بیان اینکه فرهنگ‌سازی ترافیک یکی از مهمترین عوامل ایجاد نظم در جامعه است، گفت: آموزش باید با استفاده از همه ابزارهای موجود از جمله رسانه‌های تصویری، گفتاری و نوشتاری انجام شود.

وی که در نشست شورای ترافیک استان قزوین سخن می‌گفت، با بیان اینکه بسیاری از حوادث جاده‌ای به دلیل کم‌دقتی و رعایت نکردن قوانین و مقررات رانندگی به وقوع می‌پیوندند، اظهار داشت: از دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و همچنین ائمه جمعه و جماعات می‌خواهیم تا در فرهنگ‌سازی در این حوزه بکوشند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین خواستار انجام مطالعاتی درباره وضعیت آماری حوادث جاده‌ای و تلفات آن در قزوین و مقایسه آن با سایر استان‌ها شد تا بتوان با جمع‌بندی آمارها در رابطه با کاهش خسارت‌های جانی و مالی سوانح رانندگی در استان تلاش بیشتری کرد. 

فرخزاد با اشاره به لزوم راه‌‌‌اندازی پایگاه‌های جدید اورژانس به منظور کاهش زمان رسیدن عوامل امدادی بر سر صحنه سوانح، تصریح کرد: برای استقرار پایگاه‌های اورژانس می‌توان از فضاهای خالی برخی ادارات و نهادهای استان استفاده کرد.

وی همچنین با اشاره به افزایش میزان سوانح راکبان موتور سیکلت بر حرکت به سمت اجباری شدن کلاه ایمنی برای موتور سیکلت سواران تاکید کرد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین همچنین بر ساماندهی دست‌فروشان در سطح معابر تاکید و خاطرنشان کرد: شهرداری باید به منظور جلوگیری از فعالیت دست‌فروشان در معابر و مسیرهای مختلف، فضاهای مناسبی را در اختیار این افراد قرار دهد.

فرخزاد ادامه داد: راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی وضع هوا در کمک به افزایش آگاهی شهروندان برای پیشگیری از ترددهای نابه‌جا و غیرضروری هنگام آلودگی هوا موثر است.

وی از حضور نداشتن برخی مدیران در نشست‌های شورای ترافیک استان انتقاد کرد و ابراز داشت: شورای ترافیک یکی از پنج شورای مهم استان است اما شرکت نکردن اعضای برخی کمیته‌های فرعی در این شورا پسندیده نیست و باید طی نامه‌ای به مدیران مربوطه علت را جویا شویم. 

معاون استاندار قزوین اضافه کرد: باید فعالیت‌های شورای ترافیک استان به‌ویژه در زمینه کاهش سوانح و حوادث فوتی و جرحی به صورت کامل به اطلاع مردم برسد تا شهروندان در این زمینه آگاهی بیشتری داشته باشند.

فرخزاد تاکید کرد: باید از شورای ترافیک شهرستان‌های استان نیز گزارش این جلسات درخواست شود و برنامه‌ها و اقدامات شهرستان‌ها در این زمینه به صورت مکتوب به اطلاع برسد.

ترافیک استانداری قزوین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین مهندس فرخزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر