کد خبر: 564644 A

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان خبرداد:

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از دستگیری یک پزشک قلابی در این شهرستان خبر داد و گفت: متهم در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری و فعالیت در امور پزشکی بدون داشتن پروانه، در بازداشت موقت بسر می‌برد.

به گزارش ایلنا از کرمان، محسن نیکورز با اعلام این خبر افزود: در پی کسب گزارش معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی شهرستان سیرجان، مشخص شد، فردی با نام مستعار دکتر شکیبا اهل و ساکن استان البرز، خود را متخصص زنان و زایمان معرفی کرده است.

این مقام قضایی‌عنوان‌کرد: رسیدگی به این موضوع به دلیل اهمیت در دستورکار دادستانی قرار گرفت و با اقدام بموقع و دستورات قاطع قضایی و در اقدامی غافلگیرانه دکتر قلابی در شهر سیرجان دستگیر شد.

دادستان سیرجان بیان کرد: تحقیقات اولیه در این رابطه حکایت از آن دارد که هویت اصلی وی (سکینه،ح) است و متهم سابقه رابطه نامشروع و قوادی را در پرونده خود دارد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: متهم خود را دکتر شکیبا متخصص زنان و زایمان معرفی و مراجعینی که دچار مشکل نازایی بوده اند را در منزل معاینه و پس از دریافت مبالغ هنگفت از مالباختگان، پس از نمونه برداری، دارو تجویز و در مواردی اقدام به انجام عمل تراشه رحم نیز کرده و به مراجعین توصیه به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی جهت جلوگیری از سقط احتمالی می کرده است.

دادستان سیرجان اعلام کرد: در تحقیقات به عمل آمده از سوی پلیس آگاهی وی فاقد تحصیلات دانشگاهی است.

این مقام قضایی اعلام کرد: تاکنون بیش از 30 نفر به عنوان شاکی به دادسرای سیرجان مراجعه کرده و حسب مستندات ارائه شده تاکنون مبلغی در حدود سه میلیارد ریال از مالباختگان اخاذی شده است.

نیکورز بیان کرد: با توجه به نحوه اقدام و گستره عمل وی ظاهراً اقدامات این پزشک تقلبی فراتر از سطح شهرستان و جنبه کشوری دارد کما اینکه تاکنون مالباختگانی از استانهای همجوار نیز جز شکات هستند.

استان البرز انقلاب پزشک دارو زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر