کد خبر: 564798 A

هیچ هیاتی تافته جدا بافته نیست؛

مصاحبه مطبوعاتی چند روز قبل رئیس هیات تکواندو استان زنجان بدون هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان استان و مطرح کردن برخی موارد خلاف واقع موجب شد معاون ورزشی اداره‌کل استان واکنش نشان دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد حمزه‌پور در جمع خبرنگاران  با اشاره به برگزاری نشست خبری از سوی رئیس هیات تکواندو استان گفت: هیات‌های ورزشی زیرمجموعه اداره کل هستند و نباید سرخود برخی موارد را رسانه‌ای کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ هیات ورزشی تافته جدا بافته از اداره‌کل نیست، افزود: مطرح کردن برخی موارد از سوی رئیس هیات تکواندوی استان حاشیه‌سازی است و این در حالی است که حفظ رشته‌های ورزشی و قهرمانان و پیشکسوتان آن برای ما در اولویت است.

حمزه‌پور با تاکید بر اهمیت دادن به قهرمانان و نگاه همگانی به رشته‌های ورزشی عنوان کرد: اداره کل هیچ‌گاه دنبال حاشیه‌سازی‌ها نبوده و نخواهد بود. هر چند نظارت‌های فنی، مالی، انضباطی و آموزشی بر عملکرد هیات‌های ورزشی جزو حیطه اختیارات ماست.

معاون ورزشی اداره کل حفظ آبروی ورزشکاران و پیشکسوتان رشته‌های مختلف ورزشی را یادآور شد و ادامه داد: ارائه برخی آمار غیرواقع نیز از سوی هیات‌های ورزشی نباید رسانه‌ای شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره رسانه‌ای شدن آمار خلاف واقع حضور هشت ورزشکار استان در رقابت‌های آسیایی فیلیپین و مصر از سوی رئیس هیات تکواندوی استان افزود: این رقابت‌ها آسیایی در ویتنام برگزار شده که 3 تکواندوکار در این رقابت‌ها و یک تکواندوکار نیز در رقابت‌های جهانی شرکت کرده‌اند. این موضوع در حالی رسانه‌ای شد که رئیس هیات تکواندوی استان از اعلام اسامی این هشت ورزشکار اعزامی خودداری کرد که برخی پیشکسوتان این رشته رزمی نسبت به آن انتقادهایی داشتند.

حمزه پور از برگزاری جلسات مختلف با رئیس هیات تکواندوی استان خبر داد و گفت: برای کاستن حاشیه‌های دامنگیر هیات تکواندو نامه‌نگاری‌های مختلف انجام شده و متولی ورزش استان  از رسانه‌ای شدن برخی مسائل حاشیه‌ساز رضایت ندارد.

این در شرایطی است که اگر اختلاف پیش آمده بین اداره کل ورزش و جوانان خاتمه نیابد، اداره کل موضوع را از طریق فدراسیون پیگیری خواهد کرد و در صورت ادامه این رویه ناگزیر پای وزارت ورزش و جوانان به میان خواهد آمد؛ موضوعی که معاون ورزشی اداره کل مطرح می کند.

رئیس هیات در نشست خبری اخیر بدون توجه به آمار عملکردی امسال ، عناوین کسب شده در سال گذشته را مطرح کرده است و این در حالی است که در سال جاری این هیات ورزشی عناوین در خور توجه به دست نیاورده است.

کنار گذاشتن برخی پیشکسوتان و مربیان ورزشی که جزو نام‌های آشنای تکواندو هستند، باعث شد دامنه اختلافات در این هیات ورزشی به اوج برسد و در نهایت آسیب این امر در تکواندو استان زنجان نمود پیدا کرد.

تکواندو زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر