کد خبر: 565363 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به پرداخت 1000 میلیارد تومان تسهیلات به صنعتگران یزد، اظهار داشت: استان یزد توانست با کمک این تسهیلات و تلاش‌های بخش خصوصی، اشتغال بیش از 40 هزار نفر را در بخش صنعت ومعدن تثبیت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمدرضا علمدار یزدی در جشن روز ملی صادرات گفت: با صدور روزانه حدود 300 میلیون تومان معافیت گمرکی برای ماشین آلات صنعتی و معدنی به طور متوسط روزانه بیش از 6 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی جدید در استان یزد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه 84 درصد سهم صادرات صنعت کشور مربوط به بنگاه های بزرگ است، عنوان کرد:  بنگاه های کوچک و متوسط با وجود سهم ارزش افزوده 35 درصدی سهم کمتری در صادرات دارند، اما خوشبختانه در استان یزد شاهد توان رقابتی و صادراتی بنگاه های کوچک و متوسط در کنار بنگاه های بزرگ هستیم که جای تجلیل و قدردانی از کارآفرینان این واحدها دارد.

علمدار یزدی با اشاره به وضعیت نامناسب اشتغال استان در دولت قبل، گفت: از سال 84 تا ابتدای سال 92، هفتاد هزار نفر بیکاری خالص در وضعیت اشتغال استان یزد رقم خورده است؛ متاسفانه این کاهش هفتاد هزار نفری در خالص جمعیت شاغل استان، نه تنها به معنای آسیب به بخش تولید بوده، بلکه معیشت بیش از 200هزار نفر را در خطر جدی قرار داد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید تا پایان سال 95، خالص جمعیت شاغلان استان با رشد بیش از 27 درصدی به رقم 326 هزار نفر رسید.

 

صنعت معدن اشتغالزایی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد علمدار یزدی کارگوه تسهیل و رفع موانع تولید معافیت گمرکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر