کد خبر: 565501 A

استاندار ایلام مطرح کرد؛

استاندار ایلام گفت: مسئولان استان در حال رایزنی برای تامین اعتبار طرح احداث راه آهن ایلام از شیوه های مختلف از جمله فاینانس هستند.

به گزارش ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی که با حضور کاظم زاده نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی بسیار مناسبی در استان در حوزه راه در حال اجرا است که نیاز به تزریق اعتبار مناسب دارد تا روند اجرایی آنها تسریع یابد.

وی افزود: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری 980 میلیارد ریال و بخش اعظم اعتبارات 170 میلیارد ریالی اربعین نیز به بخش راه اختصاص یافت. 

استاندار ایلام با توجه اینکه موضوع راه آهن جاده‌های مواصلاتی استان نیز از طریق مسئولان مربوطه پیگیری شده است ، یادآور شد: تامین اعتبار راه آهن ایلام نیز از طریق مختلف از جمله فایناس در حال پیگیری است. 

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: تونل قلاجه ، تونل کبیر کوه ، بهسازی جاده دهلران - اندیمشک و قاضی خان بدره از مهمترین پروژه‌های راه‌سازی استان هستند. 

وی اضافه کرد: ایلام در هشت سال جنگ تحمیلی از توسعه به دور بوده است و نباید با سایر استان‌های دیگر یکسان دیده شود. 

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار گفت: اتصال تمامی استان‌ها به شبکه ریلی کشور از اولویت‌های دولت است که استان ایلام نیز در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار دارد.

امیر امینی افزود: برای تکمیل طرح‌های راه‌سازی استان بیش از 10 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در فراز و نشیب اعتبارات عمرانی کشور پروژه های مهم استان همواره فعال بوده اند. وی یادآور شد: روند تکمیل پروژه‌های عمرانی استان با جدیت دنبال خواهد شد .  

کاظم زاده نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار مساعدت وزارت راه و شهر سازی در راستای شتاب بخشی در اجرای پروژه‌های عمرانی شد و گفت: تونل کبیرکوه پروژه بسیار مهمی است که بایستی با جدیت پیگیری شود.

فاینانس پروژه های ریلی قاسم سلیمانی دشتکی راه آهن ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر