کد خبر: 565739 A

نماینده مردم کرمان و راور:

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت با انتقاد از ادارات کل فاقد اداره شهرستان کرمان گفت: عدم وجود ادارات شهرستان کرمان مانع جدی ارائه خدمات به مردم شده است.

به گزارش ایلنا از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان کرمان گفت: متاسفانه برخی از ادارات کل از قبیل صنعت و معدن، فنی و حرفه‌ای، استاندارد و میراث فرهنگی فاقد اداره در شهرستان کرمان هستند که این مسئله مانع جدی خدمات‌رسانی به مردم شده است.

وی با بیان اینکه در حاضر بیش از یک چهارم جمعیت استان در شهرستان کرمان سکونت دارند، اظهار داشت: نبود برخی ادارات در  شهرستان مرکز استان کرمان غیرقابل توجیه است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه برخی از ادارات کل استان که دارای اداره شهرستان کرمان هستند و اختیارات و بودجه‌ها را واگذار نکرده‌اند، اظهار داشت: برای مثال اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمان فاقد چارت سازمانی، بودجه، نیروی انسانی و اختیارات لازم است.

پورابراهیمی با بیان اینکه باید سرانه بودجه‌ای دستگاه‌های دولتی شهرستان کرمان اصلاح شود، تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت شهر کرمان بین ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر بیش از رقم واقعی سرشماری است.

وی ادامه داد: در سرشماری سال گذشته برخی از افراد ساکن شهر کرمان، برای کمک به شهر یا روستای محل زادگاه خود، اطلاعات و  آمارشان را در سرشماری سایر مناطق ثبت کرده‌اند. متاسفانه این مسئله سبب شده تا دستگاه‌ها در شهر کرمان خدمات بیشتری ارائه کنند در حالی که سرانه بودجه‌ای کمتری دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به زلزله ۶,۱ ریشتری دهم آذرماه در بخش کوهساران شهرستان راور، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مقاوم‌‌سازی منازل مسکونی در سال‌های گذشته، این زلزله تلفات جانی در پی نداشت.

پورابراهیمی با بیان اینکه استان و به ویژه شهرستان‌های کرمان و راور در کانون زلزله قرار دارند، ابراز داشت: بدون شک انجام هرگونه هزینه قبل از وقوع حادثه به مراتب کمتر از هزینه‌های پس از وقوع حادثه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه آنچه امروز در کشور انجام می‌شود، مدیریت حادثه پس از وقوع است، بیان کرد: باید قبل از وقوع هر حادثه‌ای مقاوم‌سازی منازل و کارهای پیشگیرانه صورت پذیرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی به طرح «بیمه حوادث همگانی» اشاره کرد و یادآور شد: با تصویب طرح بیمه حوادث همگانی در مجلس شورای اسلامی تمامی منازل مسکونی کشور در برابر حوادث غیر مترقبه بیمه می‌شوند.

ارائه خدمات به مردم بودجه خانه ملت خدمت رسانی به مردم دستگاه های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر