کد خبر: 576889 A

شهردار ارومیه مطرح کرد؛

شهردار ارومیه گفت: با مصوبان بازی تراکتور سازی و پیروزی تهران باید برخورد شود.

به گزارش ایلنا؛شهردار ارومیه در بیانیه‌ای با اعلام ناراحتی مردم ارومیه و آذربایجان غربی در پی توهین در بازی تراکتور‌سازی و پیروزی تهران واکنش نشان داد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

متاسفانه روز جمعه 8 دی ماه و در ورزشگاه آزادی تهران شاهد توهین و اهانت‌های سازماندهی شده علیه تیم تراکتورسازی بلکه علیه مردم غیور، قهرمان و سرافراز آذربایجان بودیم.

همانطور که از فیلم‌های موجود از ورزشگاه معلوم است تماشاگران تیم پرسپولیس تهران در یک کری خوانی از پیش هماهنگ شده و با همراهی لیدرهای تیم در ورزشگاه تمامی شاخصه‌های انسانیت، اخلاق و خطوط قرمز در ضرورت حفط وحدت ملی و همبستگی اقوام را زیر پا گذاشته و لگدمال کردند.

تاسف بنده و مردم آذربایجان از این است که ورزشی که باید تداعی‌گر اتحاد ایرانیان و نشانگر صفا و صمیمیت بین آنها و فرصتی برای دوستی و مودت باشد با سازماندهی عده‌ای تماشاگرنما و عدم برخورد با آنها و سرایت به تمامی سکوها به موضوعی برای ایجاد نفاق و تفرقه در شرایط حساس کنونی می شود و در مورد اخیر وجود دست های پشت پرده در این باره را بیش از پیش آشکار می سازد و این در حالی است که با عدم برخورد با عاملان و مسببان در گذشته سبب گسترده شدن روزافزون اهانت‌ها شده‌ایم و مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید در این راستا پاسخگو باشند.

اینجانب از طرف مردم ارومیه و آذربایجان و  ملت شریف و بزرگ ایران خواستار برخورد با مسببان و میدان داران این حرکت دور از انسانیت بوده و آرزومندم که تک به تک هموطنان و به ویژه تماشاگران مسابقات ورزشی در راستای اتحاد و همبستگی ملی گام بردارند و از هرگونه شعارهای نژادپرستانه و ضد یک قومیت خاص که سبب جریحه دار شدن قلوب میلیون‌ها نفر از ایرانیان شود، خودداری کنند.

 

 

 

نافق وتفرقه در بازی اتفاقات بازی تراکتور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر