کد خبر: 578409 A

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان خواستار شد:

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان در بیانیه‌ای تاکید کرد: اصلاح‌طلبی اصیل با هرگونه براندازی، آشوب‌گری، تخریب اموال‌عمومی و شعارهای هنجارشکنانه مخالف است.

به گزارش ایلنا، این شورا در متن مردم را به آرامش و جداکردن صف خود از عناصر مشکوک و فرصت‌طلب فرا می‌خواند و از مردم شریف اصفهان دعوت می‌نماید در راهپیمایی وحدت روز پنج‌شنبه ٩٦/١٠/١٤ که به دعوت استاندار محترم انجام می‌شود شرکت کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهای گذشته در برخی شهرهای کشور شاهد تجمعات شماری از هموطنان در اعتراض به سیاست‌ها و روش‌های بعضی از دستگاه‌های کشور بوده‌ایم. شواهد زیادی نشان‌گر این است که سازمان‌دهنده و آغازگر این تحرکات، تندروهای داخلی بوده‌اند که برای گرفتن انتقام شکست خود در انتخابات گذشته و بدون توجه به عواقب امر آتشی افروختند و زمینه آشوب و اغتشاش در سطح ملی را فراهم آوردند و هم‌اکنون آن آتش دامن خودشان را گرفته و دود آن به چشم ملت رفته است.

کسانی که خود و هم‌فکران و حامیانشان با بی‌تدبیری و زیاده‌خواهی در شکل‌گیری وضعیت اقتصادی نامناسب کنونی نقشی اساسی و اصلی داشته‌اند، در ائتلافی نانوشته با افراطیون برانداز، نظم و امنیت و تمامیت ارضی کشور را هدف گرفته‌اند.

   متاسفانه آشوب‌های خیابانی کور و بدون هدف، نه تنها کوچک‌ترین کمکی به گشودن گره‌های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی نمی‌کند، بلکه امنیتی شدن فضای سیاسی کشور، اختلال در زندگی روزمره مردم، فرار سرمایه‌های خارجی و بی‌ اعتمادی بازارهای مالی و بالتبع افزایش تورم و گرانی را در پی خواهد داشت و بر درد و رنج مردم مظلوم و بی‌پناه خواهد افزود.

 تردیدی نیست که انتقاد و اعتراض حق مسلم و  انکارناپذیر مردم است و در قانون‌اساسی نیز بر آن تصریح شده است و حاکمیت باید بدون هیچ‌گونه تعلل و بهانه جویی، راهکارهای قانونی را برای برگزاری تجمعات اعتراضی و مسالمت‌آمیز مردم پیش‌بینی کرده و گوش شنوایی برای شنیدن صدای اعتراض مردم و ترتیب اثر دادن به آن داشته باشد و از هرگونه سرکوب و اعمال خشونت در برابر اعتراض مسالمت‌آمیز و به حق مردم بپرهیزد.

اما متاسفانه این اعتراض‌ها و آشوب‌ها از سویی دست‌آویز جریان تندرو داخلی برای بستن و امنیتی کردن فضای سیاسی و ایجاد انسداد در جریان آزاد اطلاع‌رسانی و اعمال محدودیت در فضای مجازی و فیلترینگ شبکه های اجتماعی شده و از سوی دیگر، جریان افراطی بین‌المللیِ حاکم بر آمریکا و حامی اسرائیل نیز  اعتراضات اخیر را محملی برای اعمال فشار بیش‌تر بر دولت ایران و خنثی‌سازی فضای مثبت پسابرجامی قرار داده است.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان با اذعان به وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی ریشه‌دار، به‌ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین جامعه، امیدوار است این اعتراضات، هشدار و نشانه‌ای جدی برای تمام ارکان حاکمیت تلقی شده تا با تجدیدنظر اساسی در برخی سیاست‌های کلان و در میان آوردن عقلانیت و آشتی ملی و کنارگذاشتن لجبازی و کینه‌توزی، شرایط حل ریشه‌ای مشکلات کشور را فراهم آورده و رضایت مردم را که ولی‌نعمتان واقعی حاکمان به شمار می‌روند، جلب نمایند. 

هم‌چنین این شورا معترضان را به پرهیز از هرگونه رفتارهای هنجارشکنانه، آشوب‌گری، تخریب اموال‌عمومی و شعارهای هنجارشکنانه فراخوانده و امیدوار است آنان با رعایت ضوابط قانونی و حفظ آرامش و خویشتن‌داری، صف خود را از عناصر مشکوک و فرصت‌طلب جداکرده و فرصت سوءاستفاده افراطیون سرکوب‌گر و دشمنان ملک و ملت را از آنان سلب نمایند.

 

 

اصفهان سیاسی تجمع اعتراضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر