کد خبر: 104479 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:

حدود هفت هزار مدرسه در قالب بیش از ۲۶ هزار کلاس درس برای میزبانی از کاروان تعلیم و تربیت در مهر امسال آماده است.

ایلنا: مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با آغاز سال تحصیلی حدود ۸۰۰ هزار دانش آموز در دوره‌های ایتدائی ومتوسطه وارد مدارس خواهند شد گفت: حدود هفت هزار مدرسه در قالب بیش از ۲۶ هزار کلاس درس برای میزبانی از کاروان تعلیم و تربیت در مهر امسال آماده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سید مجید عاملیان افزود: از دانش آموزان سال تحصیلی جدید بیش از ۷۰ هزار نفر در اول دبستان، حدود ۵۳ هزار نفر در اول متوسطه اول(اول راهنمایی سابق) و بیش از ۵۵ هزار دانش آموز در اول متوسطه دوم(اول دبیرستان) وارد می‌شوند.

وی با اشاره به اضافه شدن پایه ششم از سال گذشته به دوره ابتدایی اضافه کرد: امسال حدود ۶۳ هزار دانش آموز نیر در پایه ششم تحصیل می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان زمان بازگشایی مدارس برای غنچه‌ها(پیش دبستانی) و شکوفه‌ها(اول ابتدایی) را در ۳۱ شهریور و برای دیگر پایه‌های تحصیلی را یکم مهر عنوان کرد و گفت: برای ثت نام دانش آموزان در دوره‌های مختلف تحصیلی مشکلی وجود نداشت.

وی به توزیع بیش از ۹۵ درصد کتابهای درسی دوره ابتدایی و پیش دبستانی توسط آموزش و پرورش در مدارس اشاره کرد و تصریح کرد: کسری کتابهای راهنمایی و دبیرستان نیز که از طریق کتابفروشی‌ها توزیع شده است تا هفته آینده تامین می‌شود.

عاملیان با اشاره به کتابهای جدیدالتالیف برای دوره سوم ابتدایی افزود: برای این منظور دو هزار و ۶۰۰ آموزگار پایه سوم ابتدایی آموزشهای لازم را در تابستان فرا گرفته‌اند.

وی دررابطه با ساماندهی سرویس مدارس که ۵۰ شرکت حمل و نقل وظیفه جابه جایی حدود ۷۰ هزار دانش آموز را در شهر اصفهان به عهده دارند گفت: افزایش ۵/۱۷ درصدی کرایه سرویس مدارس نسبت به سال گذشته و ساندهی تعداد سرنشینان سرویس دانش آموزان ابتدایی از دیگر فعالیت‌های این اداره کل است.

وی با اشاره به وجود ۱۵۱ مدرسه هیات امنایی در استان گفت: میانگین نرخ شهریه در این مدارس ۱۷۹ هزار و ۸۰۰ تومان در شهر اصفهان و حداکثر شهریه ۳۵۰ هزار تومان و حداقل آن بویژه در برخی شهرستان‌ها ۵۰ هزار تومان است.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان اصفهان تعلیم و تربیت حمل و نقل دانش آموز دانش آموزان مدرسه تحصیلی ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر