کد خبر: 111663 A

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان خبر داد:

چهار وقف جدید به ارزش بیش از ۳۶ میلیارد ریال توسط واقفین خیراندیش در لنجان به ثبت رسید.

ایلنا: سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان با اشاره به اینکه قطعه‌زمینی به ارزش بیش از ۳۰میلیارد ریال در منطقه زرین شهر وقف شد ادامه داد: این موقوفه با داشتن مساحتی ۶۰۰متر مربع، به یک مجموعهٔ مذهبی، فرهنگی، خدماتی و تجاری تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ محمدرضا ترحمی با اشاره به نیت واقف خیراندیش ادامه داد: کمک به نیازمندان و محرومین از قبیل تهیه جهیزیه، دارو و درمان، رسیدگی به امور دانشجویی، دانش آموزی و طلاب حوزوی و دیگر معضلات ضروری اجتماعی مورد نیاز از جمله نیات این واقف خیراندیش است.

وی متذکر شد: بخشی از درآمد حاصل از این موقوفه نیز صرف هزینه‌های جاری از جمله امام جماعت، خادم، سرایدار، ترمیم، عمران و آبادانی مجموعه خواهد شد.

ترحمی افزود: طبق نظر واقف خیراندیش، حاج قاسم عابدینی، تولیت این موقوفه با امام جمعه زرین‌شهر، حجت‌الاسلام قاسم باقریان و زیر نظر این اوقاف شهرستان لنجان قرار گرفته است.

ثبت سه موقوفه توسط هیئت عزاداران حضرت علی اکبر(ع) شهرستان لنجان

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان در ادامه صحبت‌های خود به سه وقف جدید دیگر اشاره کرد و گفت: سه وقف جدید به ارزش بیش از ۶میلیارد ریال در شهرستان لنجان ثبت شد.

وی با بیان اینکه این موقوفات به صورت دو قطعه زمین و یک باب منزل مسکونی است، متذکر شد: این موقوفات توسط هیئت عزاداران حضرت علی‌اکبر(ع) خریداری و وقف شده است.

ترحمی تصریح کرد: این اقدام خداپسندانه توسط حاج ابراهیم ملکی‌ریزی به نمایندگی از هیئت امناء عزاداران حضرت علی اکبر(ع) زرین شهر انجام شد.

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان به نیت محبان اهل بیت اشاره کرد و افزود: این موقوفه با نیت احداثو توسعه حسینیه حضرت علی اکبر(ع) وقف شده است.

وی به ابعاد و ارزش این سه موقوفه اشاره کرد وگفت: این موقوفات به مساحت‌های ۵۵۲،۱۶۴ و ۱۵۱ متر مربع است و ارزش آنان نیز به ترتیب چهارمیلیاردو ۴۱۶ میلیون ریال، یک میلیاردو ۳۱۲ میلیون ریال و یک میلیاردو ۲۰۸ میلیون ریال برآورد شده است.

ترحمی در ادامه صحبت‌های خود این وقف را از نوع انتفاع معرفی کرد و افزود: تولیت این موقوفه با هیئت عزادارن حضرت علی‌اکبر(ع) و تحت نظارت اداره اوقاف شهرستان لنجان است.

اصفهان امام جمعه اوقاف و امور خیریه اهل بیت حضرت علی دارو درآمد درمان زمین لنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر