کد خبر: 111689 A

رئیس سازمان سینمایی پس از بازدید از سالن‌های جشنواره کودک در اصفهان:

ترویج فرهنگ سینمارفتن و فیلم دیدن در کودکان نیاز به عزم ملی دارد و صرفا بر گردن جشنواره کودک نیست اما امیدوارم جشنواره، وسیله‌ای باشد تا با آن، بتوان آداب سینما رفتن، فیلم دیدن و فهمیدن فیلم را آموزش داد.

ایلنا: رئیس سازمان سینمایی دراولین بازدید خود از سالن‌های سینما اصفهان گفت: امروز همراه دبیر جشنواره فیلم کودک و تعدادی از دست‌اندرکاران و همکاران، به تعدادی از سالن‌های جشنواره که در اصفهان برگزار می‌شود سر زدم. به حمدالله فضای خوب و با نشاطی در سالن‌ها حاکم بود و همه سالن‌هایی که از آن‌ها بازدید کردیم، مملو از جمعیت و حضور پرشور مخاطبان کودک و نوجوان بودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ حجت‌الله ایوبی تاکید کرد: حال و هوا و روحیه افراد حاضر در سالن بسیار با نشاط بود و گواه آن بود که جشنواره می‌تواند یک نیاز مهم را در این قشر از جامعه پاسخگو باشد. ما به دنبال ایجاد فرهنگ رفتن به سینما در میان اقشار مختلف هستیم و این کار باید از کودکان و نوجوانان شکل گیرد و آغاز شود. امیدوارم جشنواره کودک، وسیله‌ای باشد تا بتوانیم سینما رفتن و آداب فیلم دیدن، فهمیدن و نقد و بررسی فیلم را آموزش بدهیم.

ایوبی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان در میان کودکان و نوجوانان فرهنگ فیلم دیدن و نقد و بررسی آن را رواج داد، گفت: معمولا در کشورهای مختلف بچه‌ها به همراه مربیانی کارآمد به دیدن فیلم می‌روند و آن‌ها به بچه‌ها آموزش می‌دهند چگونه فیلم ببینند و آن را مورد نقد و بررسی قرار دهند. امیدوارم به گونه‌ای باشد تا جشنواره کودک هم فرصتی فراهم شود تا شیوه فیلم دیدن و آموزش رفتن به سالن سینما برای این نسل صورت گیرد.

وی درباره وظیفه جشنواره کودک و نوجوان گفت: البته این وظیفه تنها برگردن جشنواره کودک و نوجوان نیست. این کار نیاز به اراده ملی دارد. باید سازمان سینمایی، جشنواره‌ها و وزارت آموزش و پرورش به یک تفاهم مشترک برسند تا در طول سال بچه‌ها با این روش، درست دیدن فیلم را بیاموزند.

حجت‌الله ایوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر