کد خبر: 111726 A

مهتاب کرامتی:

مهتاب کرامتی گفت: به نظرم حضور یونیسف در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، حضوری به یادماندنی خواهد بود.

ایلنا: مهتاب کرامتی؛ درباره دغدغه‌های این روزهای خود اظهار داشت: این‌روز‌ها غیر از مسائل روز سینما، دو موضوع دیگر ذهنم را مشغول کرده است. روز جهانی کودک و فعالیت‌های یونیسف در آن راستا و جشنواره فیلم کودک و نوجوانان اصفهان.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ وی با اشاره به حضور یونیسف در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان امسال، گفت: سال قبل یونیسف و فارابی با هم تفاهمنامه‌ای امضا کردند که یونیسف در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در کنار فارابی باشد. حضور ما در آن سال با انتخاب فیلم «مروارید» آقای سیروس حسن‌پور به‌عنوان بهترین فیلم شروع شد و در کنارش هدایای یونیسف در کاروان فارابی که به تمام نقط محروم و مرزی کشور سفر می‌کرد و برنامه‌های متنوع فرهنگی - تفریحی داشت به بچه‌های محروم اهدا شد. با توجه به دغدغه بازیگری من در کنار فعالیت‌های یونیسف، کنار هم قرار گرفتن این دو نهاد و همکاریشان برای من خیلی خوشایند بود.

کرامتی گفت: خوشحال هستم که آقای منیر صفی‌الدین، رییس یونیسف، که مدیری بسیار روشن و ریسک‌پذیر هستند سال گذشته پیشنهاد مرا پذیرفتند و سال گذشته شروع بسیار خوبی بود که منجر به این شد که ما امسال هم این همکاری را به شکل گسترده‌تری ادامه دهیم و از الان پرانرژی به فکر برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف یونیسف در طول سال آینده با حمایت فارابی برای سینماگران هستیم که منجر به این شود که با کمک یونیسف فیلم‌های با کیفیت بالاتری برای کودک با موضوع حقوق کودک ساخته شود. ‌

این بازیگر سینما درباره خصوصیات داوران یونیسف گفت: در کنار دوستان یونیسف که از دریچه کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل فیلم‌ها را می‌بینند باید سینماگرانی باشند که در عرصه سینمای کودک فعالیت کرده باشند. خانم یگانه‌فر، معصومی، آقای گودرزی از فارابی، سرکار خانم طائرپور و من در کنار هم هستیم و فیلم‌ها را داوری می‌کنیم. موردی که برای ما مهم است این است که آموزه‌های یونیسف در این فیلم‌ها لحاظ شود. امسال جناب آقای نیکخواه آزاد که سال گذشته دیپلم افتخار بخش یونیسف را گرفتند و در زمینه ساخت فیلم کودک سابقه طولانی دارند از ابتدای نوشتن فیلمنامه‌شان با یونیسف در ارتباط بودند.

وی گفت: امسال فیلم منتخب یونیسف مثل سال گذشته علاوه بر تندیس یونیسف و دیپلم افتخار یک دوربین مجهز حرفه‌ای خواهد بود و از فیلم دوم هم تقدیر خواهد شد. اتفاق خوشایند دیگر هم این است که ما به داوران کودک ایرانی و بین‌الملل هم جداگانه هدایای نفیسی اهدا می‌کنیم. به نظرم حضورمان قشنگ و به یادماندنی خواهد بود.

اصفهان برنامه های متنوع فرهنگی جشنواره بین المللی فیلم جشنواره فیلم حقوق دیپلم ساخت فیلم سازمان ملل سینمای کودک کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر