کد خبر: 112163 A

پیام ایوبی به جشنواره فیلم کوتاه:

باز هم بوی تازگی به مشام می‌رسد. بوی خوش جوانی و نو آوری و خلاقیت و شکوفایی. باز هم سینمای ایران دارد سی امین سال مهمانی باشکوه جوان با امید سرزمین‌اش را جشن می‌گیرد و برای رسیدن به سینمای ملی و هویت ایرانی‌اش گام بر می‌دارد.

ایلنا: حجت ا… ایوبی(رئیس سازمان سینمایی) به سی امین جشنواره بین الملی فیلم کوتاه تهران پیام داد.

به گزارش ایلنا، حجت ا… ایوبی در پیام خود به سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفته است: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، یک اتفاق مهم در رویدادهای فرهنگی ایران است؛ حرکتی است تاثیرگذار، در امتداد ریشه‌ها، اصول انقلابی و کالبد شکافی وضعیت موجود، افق‌ها و خطوط جدیدی که می‌تواند چراغ راه آینده سینمای پر افتخار ما را فروزان‌تر سازد.

متن کامل پیام ایوبی به شرح زیر است:

باز هم بوی تازگی به مشام می‌رسد. بوی خوش جوانی و نو آوری و خلاقیت و شکوفایی. باز هم سینمای ایران دارد سی امین سال مهمانی باشکوه جوان با امید سرزمین‌اش را جشن می‌گیرد و برای رسیدن به سینمای ملی و هویت ایرانی‌اش گام بر می‌دارد.

باز هم سخن از سینمای جوان است و سینماگران فیلم کوتاه؛ سخن از رباعی سینمای ایران است؛ رباعی سینمای ایران یعنی فیلم کوتاه که لبریز است از صداقت، سادگی، نوآوری، خلاقیت، جسارت و لبالب از انرژی و حرکت به ‌‌نهایت یک اتصال کوتاه و به همین جهت پالایشگر. پس خالق رباعی سینمای ما، باید بکوشد و پیوسته در جست‌و‌جوی کشف و شهود، مکاشفه و تجربه عرصه‌های نو و کندوکاو درون و برون اینجا و آنجا و از خود، تا کلیت جهان باشند؛ که اگر قدر بدانیم، شاهد شکوفایی نسلی و نسل‌هایی خواهیم بود، با حرف‌های گران سنگ برای جامعه ایرانی و جهان امروز. جهانی که این روز‌ها، میزبان افتخارات همین خالقان رباعی سینمای ایران است و روز به روز و بیش از پیش به احترام فرزندان سینمای ایران، کلاه از سر بر می‌دارد.

از این رو، جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، یک اتفاق مهم در رویدادهای فرهنگی ایران است؛ حرکتی است تاثیرگذار، در امتداد ریشه‌ها، اصول انقلابی و کالبد شکافی وضعیت موجود، افق‌ها و خطوط جدیدی که می‌تواند چراغ راه آینده سینمای پر افتخار ما را فروزان‌تر سازد. امروز دیگر همه بر این باور رسیده‌اند که اهمیت این رویداد فرهنگی و نتیجه حاصل از آن، یعنی درخشش فیلمسازان آینده ما و ارتباط با مخاطب ایرانی و جهانی، چقدر می‌تواند گام استواری در تکوین و تعمیق هویت شرقی، ایرانی و اسلامی باشد. پس..

ما هم بسان جهانیان به احترام شما جوانان با اندیشه و متفکر سینمای ایران و خالقان رباعی عشق و زندگی، تمام قد می‌ایستیم و آرزو می‌کنیم شاهد شکل گیری جنبش نوینی در عرصه سینمای کوتاه ایران باشیم تا ثمره این نهال بارور و بالنده، زینت بخش سفره پهن آور و پر برکت سینمای ملی این دیار شود.

سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از ۲۲ تا ۲۸ مهرماه در تهران پردیس سینما ملت و همزمان از ۳۰ مهر تا ۳ آبان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر