کد خبر: 112164 A

همزمان با پایان کار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان؛

همزمان با روز پایانی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان، بازی رایانه‌ای شنگول و منگول با حضور جمعی از کودکان، در شهر اصفهان رونمایی شد.

ایلنا: همزمان با روز پایانی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان، بازی رایانه‌ای شنگول و منگول با حضور جمعی از کودکان، در شهر اصفهان رونمایی شد. مدیر فرهنگی هنری و تفریحی شهرداری اصفهان در آیین رونمایی از این بازی رایانه‌ای گفت: «شنگول و منگول» بک بازی شاد کودکانه برای سنین ۵ تا ۸ سال است که توسط کار‌شناسان بازی و برنامه نویسی شهر اصفهان تولید شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ مهدی بقایی افزود: در این بازی، کودکان با اجزای مختلف شهر اعم از خیابان، کوچه، محله، پارک و دیگر ادارات و موسسات شهری همانند پلیس، بیمارستان، شهرداری و… آشنا می‌شوند و رفتار صحیح در هریک از این فضا‌ها را می‌آموزند.

وی با بیان اینکه الگوی ساخت این بازی برگرفته از داستان قدیمی شنگول و منگول است، تصریح کرد: در این بازی گرگ حیله گر هر بار به یکی از عناصر یا نقش‌های شهری حمله کرده و با ربودن رفتگر یا پلیس شهر موجب آشفتگی و نابسامانی شهر می‌شود که کاربر بازی باید به اصلاح و رفع مشکلات پیش آمده بپردازد.

دبیر کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در این بازی کودکان در حین بازی، مفاهیم نظافت شهر، تفکیک زباله‌ها، رابطه درست شهروندان با یکدیگر، قوانین رفت و آمد و علائم راهنمایی و رانندگی، حفظ فضای سبز شهری و… را فرا می‌گیرند.

وی یادآور شد: این بازی علاوه بر آموزش مفاهیم شهروندی و ارتقای دانش و آگاهی‌های کودکان به افزایش تمرکز ذهنی و هماهنگی چشم و عضلات کاربر کمک می‌کند.

بقایی گفت: این بازی مجموعه‌ای از داستان‌ها و انیمیشن‌های آموزشی و شش بازی مهیج با نام‌های ۱ - میکروب‌ها در شهر ۲ - پارک جنگلی ۳ - خانه بابالاکی ۴ - نقشه شهر ۵ - همیار پلیس و ۶ - قطب نما را در خود جای داده است که هر کدام، یکی از مفاهیم شهروندی را در وجود کودک نهادینه می‌کند.

مدیر فرهنگی هنری و تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به ینکه این بازی در مدت ۲ سال و با هزینه ۴۰۰میلیون ریال تولید شده است، تاکید کرد: مراحل تولید این بازی توسط کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان و خانه شهروند وابسته به سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری اصفهان به انجام رسیده و به زودی پس از تکثیر، به صورت رایگان در میان مقاطع کودکستان، پیش دبستانی و پایه‌های اول و دوم دبستان شهر اصفهان توزیع خواهد شد.

اصفهان انیمیشن بازی رایانه ای بیمارستان جشنواره بین المللی فیلم رایانه شهرداری کودکان کودکان و نوجوانان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر