کد خبر: 112388 A

پایگاه خبری پلیس اصفهان خبر داد:

با دستگیری یک قاچاقچی عتیقه در شهرستان فلاورجان استان اصفهان، بیش از ۱۴۲ قطعه شی عتیقه با قدمت تاریخی شامل مجسمه، ابزار آلات، و گلدانهای فلزی و سنگی کشف شد.

ایلنا: با دستگیری یک قاچاقچی عتیقه در شهرستان فلاورجان استان اصفهان، بیش از ۱۴۲ قطعه شی عتیقه با قدمت تاریخی شامل مجسمه، ابزار آلات، و گلدانهای فلزی و سنگی کشف شد. سرهنگ " حسن نیکبخت " با بیان این مطلب اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به نگهداری و خرید و فروش اشیای عتیقه و قدیمی می کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی ویژه، متهم به نام " مسیب _ ق " ۴۰ ساله را دستگیر و در بازرسی از منزل وی ۱۴۲ شیی عتیقه قدیمی و با قدمت تاریخی کشف کردند.

این مقام مسئول عنوان داشت: این اشیاء شامل انواع ظروف، مجسمه، ابزار آلات، گلدانهای فلزی و سنگی و همچنین اشیای مفرغی و مهره های سنگی بودند که دارای ارزش تاریخی بسیار هستند.

سرهنگ نیکبخت با بیان اینکه متهم دستگیر شده همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده است، گفت: اشیای کشف شده به اداره میراثفرهنگی ارسال شد.

استان اصفهان اصفهان خرید و فروش ماموران پلیس مجسمه کشف امنیت تاریخی عتیقه فلاورجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر