کد خبر: 112418 A

در حاشیه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان برگزار شد:

اولین نشست وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر با حضور جمعی از هنرمندان وفرهیختگان اصفهان برگزار شد.

ایلنا: اولین نشست وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر با حضور جمعی از هنرمندان وفرهیختگان اصفهان برگزار شد. در این نشست علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی از حضور در جمع هنرمندان، استادان و پیشکسوتان اصفهان ابراز خرسندی نمود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وی انتصاب رسول زرگر‌پور به عنوان استاندار اصفهان را به مردم این شهر تبریک گفت و افزود: امیدوارم با حضور ایشان شاهد رونق بیشتری در عرصه فرهنگ وهنر در استان اصفهان باشیم.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی تصریح کرد: گرچه حوزه فرهنگ وهنر حوزه وسیع و پرکاری است، اما خداوند به من لطف کرده است زیرا که با اصحاب فرهنگ و هنر سروکاردارم که انسان‌های صاحب اندیشه و فکر هستند.

وی با بیان این مطلب که مناسب‌ترین مکان برای برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان است اظهارداشت: این جشنواره سال‌های آینده نیز در اصفهان برگزار می‌شود و دبیرخانه جشنواره نیز در استان اصفهان دایر شده است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: دردولت جدید تلاش می‌کنیم به استعدادهای جوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری توجه بیشتر شود.

وی با تاکید بر تقویت دیپلماسی فرهنگی و هنری افزود: لازم است هنرمندان ما بیش از پیش در عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری در دنیا حضور یابند و فرهنگ وهنر را به جهان معرفی نمایند و همچنین هنرمندان دیگر کشور‌ها نیز به کشور ما بیاند و ازنزدیک با فرهنگ و و تمدن ایران آشنا شوند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: محصولات فرهنگی هنری بسیار زیادی درکشورتولید می‌شود که در دنیا قابل عرضه هستند و امیدارم با برنامه ریزی صحیح این کالاهای فرهنگی به خارج از کشور عرضه شوند.

وی با تاکید بر نیاز به تقویت فعالت‌های فرهنگی در مساجد گفت: لازم است به حوزه مساجد توجه ویژه شود.

شایان ذکر است در این نشست بیش از ۳۰ نفر از هنرمندان شاخص استان اصفهان حضورداشتند که برخی از هنرمندان و فرهیختگان در حوزه‌های چاپ و نشر، تئا‌تر، مطبوعات، هنرهای تجسمی، سینما و… به بیان مسایل و مشکلات حوزه‌های مربوط به خود پرداختند.

گفتنی است نشست وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر با حضور استناندار اصفهان، رییس سازمان سینمایی کشور، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان، دبیر اجرایی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و جمعی از هنرمندان وفرهیختگان در هتل عباسی اصفهان برگزار شد.

اصفهان ایران تمدن جشنواره فیلم شاخص فرهنگ و هنر کودکان و نوجوانان مطبوعات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر