کد خبر: 115482 A

با هدف کمک به بیماران دیالیزی؛

نخستین مرکز تخصصی و فوق تخصصی و دیالیز کشور در شمال شهر اصفهان به همت خیریه حضرت ابوالفضل(ع) در سال ۹۳ راه اندازی می‌شود.

ایلنا: رئیس هیئت مدیره خیریه حضرت ابوالفضل(ع) با اعلام این خبر گفت: انجمن خیریه حضرت ابوالفضل(ع) برای بیماران مرزی را نمی‌شناسد و این خیریه در حد مقدورات خود بیمارانی از شهرهای مختلف کشور و حتی خارج از کشور را نیز پذیرش می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ مسعود کاظمی با بیان اینکه امیدواریم با ساخت مرکز تخصصی و فوق تخصصی و دیالیز حضرت ابوالفضل(ع) که در خیابان امام خمینی اصفهان احداثشده است پایلوتی برای حرکت‌های درمانی در سطح کشور باشد ادامه داد: در این خیریه کمک‌های خیر محدود به بیماران اصفهانی نیست.

وی اضافه کرد: این مرکز در ۹ طبقه به اتمام رسیده و در سال آینده تجهیز و به بهره برداری می‌رسد.

کاظمی تصریح کرد: این مرکز در خیابان امام خمینی(ره) و روبروی بیمه تامین اجتماعی قرار دارد که این مکان به دلیل اینکه پیش از این فاقد سرویس دهی در این امور بود انتخاب شد.

رئیس هیئت مدیره خیریه حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت: زمین این مرکز ۹ هزار متر مربع زیربنا دارد که توسط یک فرد خیر اهداء شده و هزینه‌های ساخت آن نیز با کمک‌های مردمی و افراد نیکوکار اصفهان تامین شده است.

وی با بیان اینکه برآورد اولیه ما این است که این مرکز به ۸۰ تخت دیالیز نیاز دارد اظهار داشت: این مرکز به آخرین تکنولوژی‌های روز مجهز است و با مراکز علمی جهان ارتباط داریم تا در راستای بازتوانی بیماران رفع نیازهای آن‌ها گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه زندگی در دنیا جدید همانند استفاده بیش از حد از فست فود‌ها تاثیر زیادی در ایجاد مشکلات قلبی عروقی دارد، بیان داشت: تمام تلاش ما به عنوان یکی از ان جی او‌ها این است که با اطلاع رسانی صحیح تعداد بیماران مبتلا به بیماری‌ها قلبی عروقی و یا کلیوی را کاهش دهیم.

وی با اشاره به راه اندازی نهمین بازارچه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) در سپاهان شهر اصفهان گفت: هدف از تشکیل این بازارچه محدود به مسائل مالی نیست.

کاظمی اظهار داشت: پیشگیری برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بر این مبنا سعی در اطلاع رسانی نسبت به سلامت جامعه و ارائه آمار متقنی به مراکز تصمیم گیری به کمک دوائر مختلف غربالگری داریم.

اصفهان امام خمینی تامین اجتماعی جامعه جهان زمین سلامت فست فود کمک های مردمی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر